هر جا را خصوصی کردیم، فساد ایجاد شد

هر جا را خصوصی کردیم، فساد ایجاد شد 

مخالفت قاطع مجلس با خصوصی‌سازی آموزش علوم پزشکی:

هر جا را خصوصی کردیم، فساد ایجاد شد 

تکذیب اظهارات معاون آموزشی سابق توسط سرپرست وزارت بهداشت، تاکنون مجوزی صادر نشده

دکتر شهریاری، رئیس کمیسیون_بهداشت مجلس با اشاره به جلسه این کمیسیون با سرپرست و مسئولین وزارت بهداشت گفت: اکثریت اعضای کمیسیون بهداشت مجلس مخالف مصوبه خصوصی سازی آموزش پزشکی هستند و وزارت بهداشت نیز اجرای این مصوبه را متوقف کرده است. سرپرست #وزارت_بهداشت راه‌اندازی یک موسسه بر اساس مصوبه خصوصی سازی آموزش پزشکی در شیراز را رد کرد و تا به حال مجوزی برای مرکز آموزش پزشکی خصوصی صادر نشده است و قرار شد که اجرای مصوبه خصوصی سازی آموزش پزشکی متوقف شود. ما نباید به سمتی برویم که جامعه را به دو قطب غنی و فقیر تقسیم کنیم و هر کس که توان مالی دارد بتواند تحصیل کند و کسانی که در مناطق محروم زندگی می‌کنند از تحصیل باز بمانند. هم اکنون نیز بسیاری با کلاس‌های تقویتی، تست‌زنی و پول‌های کلانی که برای کلاس‌های کنکور هزینه می‌کنند وارد دانشگاه می‌شوند و فاصله طبقاتی بین شرکت کنندگان در آزمون وجود دارد و ما از این مسئله ناراضی هستیم.

همچنین قربانی، عضو دیگر کمیسیون بهداشت نیز در رابطه با این جلسه افزود: یکی از نگرانی‌های اعضای کمیسیون بهداشت این بود که هرجا وارد بخش خصوصی شدیم #فساد به وجود آمد. تعداد دانشگاه‌های علوم پزشکی به حد اشباع رسیده است. کمیسیون بهداشت #مجلس با واگذاری موسسات آموزش عالی پزشکی به بخش خصوصی مخالف کرد و این موضوع به تایید سرپرست وزارت بهداشت رسید.
روابط عمومی انجمن پرستاری ایران

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

انجمن پرستاری ایران

انجمن پرستاری ایران اولین تشکل صنفی پرستاری ایران در سال 1369 تشکیل شده و با مجوز و پروانه از وزارت کشور فعالیت خود را شروع کرده است. مرکز آموزش انجمن پرستاری ایران مجری برنامه های آموزشی کوتاه مدت حوزه سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در تهران و سایر استانهای دوره برگزارمیکندکه امکانات آموزشی متناسب و استاندارد لازم جهت ایجاد تسهیلات مورد نیاز برای امور آموزشی و اجرای بهتر دوره های کوتاه مدت حوزه سلامت تدارک و آماده نموده که همراه با بهره گیری از اساتید مجرب و دکترای هیئت علمی مربوطه به صورت اساتید مدعو با این مجموعه همکاری می نمایند.

اعضای هیئت مدیره

آقای مجید پاک نیت
عضو اصلی هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران
آقای دکتر اصغر فتائی
رئیس انجمن پرستاری ایران
آقای دکتر جاریانی
عضو اصلی هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران
آقای محسن رحمانی
بازرس انجمن پرستاری ایران
آقای مهدی محرری
عضو اصلی هیئت مدیره
آقای وحید وزیر زاده نوبری
نایب رئیس انجمن پرستاری ایران
خانم فرحناز عسگری
عضو اصلی هیئت مدیره
آقای دکتر حسن ناوی پور
عضو هیئت مدیره انجمن پرستاری
Previous
Next

جدیدترین خبر

آخرین مقالات پژوهش