درخواست جمع کثیری از پرستاران و کارکنان نظام سلامت از رییس جمهوری درخصوص استعفای وزیربهداشت ،درمان وآموزش پزشکی

درخواست جمع کثیری از پرستاران و کارکنان نظام سلامت از رییس جمهوری درخصوص استعفای وزیربهداشت ،درمان وآموزش پزشکی

به گزارش روابط عمومی انجمن پرستاری ایران؛ جمع کثیری از پرستاران و گروههای کارکنان نظام سلامت با ایجاد کمپینی از رییس جمهور خواستند تا با استعفای وزیر بهداشت موافقت نکند.

به گزارش روابط عمومی انجمن پرستاری ایران نامه سرگشاده
فوق بشرح میباشد

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
حضرت حجه الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر روحانی ( دامت توفیقاته)

سلام علیکم
احتراماً به استحضار می رساند خبر غیرمنتظره استعفای وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جناب آقای دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی که از دولتمردان موفق، پر تلاش و مردمی دولت جنابعالی می باشند؛ موجی از تاسف، نگرانی و سرخوردگی را در بین کارکنان نظام سلامت و بویژه بخش کثیری از پرستاران ایجاد کرده است. حضرتعالی به خوبی مستحضرید که در دولت شما، نظام سلامت کشور با مدیریت مقتدرانه و جهادی ایشان بیشترین رضایتمندی را در مردم اقصی نقاط کشور ایجاد کرده است و بزرگترین سرمایه اجتماعی دولت جنابعالی ناشی از فعالیت خالصانه این دولتمرد خستگی ناپذیر می باشد، پرسنل نظام سلامت در مشی انقلابی ورویکرد جهادی تلاش‌های خود، نیز تأثیرپذیری زیادی از حضور و نوع مدیریت دکتر هاشمی داشته و دارند. لذا مستدعی است با مداخله به موقع و دلسوزانه جنابعالی در موضوع همکاری سازمان برنامه و بودجه برای رفع کمبودهای وزارت بهداشت از جمله مهمترین آن کمبود نیروی انسانی پرستاری که یکی از مهمترین درخواست های ایشان و ما پرستاران درسراسر کشور می باشد، موجبات همراهی بیشتر سازمان برنامه و بودجه با وزیر محترم فراهم آورید

با توجه به کمبود شدید پرستار و پیگیریهای انجام شده در خصوص جذب نیروی پرستاری، علیرغم برگزاری جلسات متعدد شخص وزیر، معاونین و مدیران این وزارتخانه با مدیران سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور اداری و استخدامی و کمیسیون بهداشت درمان مجلس شورای اسلامی، متاسفانه علیرغم توافقات انجام شده، سازمان برنامه و بودجه در لایحه بودجه ۹۸ این موضوع مهم را نادیده گرفته و در بودجه لحاظ نکرده است که این موضوع موج شدیدی از نارضایتی در بین پرستاران از بالین گرفته تا دانشجویان پرستاری ایجاد کرده است. ” که هفته گذشته شاهد تجمع بالغ بر ۵۰۰ نفر از دانشجویان پرستاری به نمایندگی از ۱۸۶ تشکل دانشجویی، مقابل سازمان برنامه و بودجه بودیم”.

بدون شک این بی توجهی که موجب افزایش نارضایتی مردم، نظام سلامت و بویژه پرستاران شده است کماکان بحرانی تر خواهد شد و در نهایت قربانی اصلی آن مردم خواهند بود. این موضوع زمانی اهمیت دوچندان پیدا میکند که این کمبودها باعث کاهش انگیزه خدمتی، افزایش اضافه کاریهای اجباری، انباشت معوقات ۱۲ ماهه وبیشتر بدهی به کارکنان را به دنبال داشته است. لیکن ما پرستاران و کارکنان نظام سلامت علیرغم موارد پیش گفت و تحمل کمبودها، کماکان به مردم و میهن عزیزمان خدمت نموده ایم لیکن صبر وتحمل هم اندازه ای دارد. ولو اگر پرستار باشی.
بنابراین از حضرتعالی، که رییس جمهور محترم و منتخب ملت بزرگ ایران و حاکم بر روابط بین اعضای کابینه میباشید انتظار داریم و می خواهیم که با عدم پذیرش استعفای ایشان و با تذکر جدی به سازمان برنامه و بودجه برای عمل به تعهدات و توافقات، هرچه زودتر زمینه برگشت وزیر محترم و عادی سازی خدمت رسانی به مردم در نظام سلامت را فراهم فر مایید.

جمع کثیری از پرستاران و کارکنان نظام سلامت

روابط عمومی انجمن پرستاری ایران

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

انجمن پرستاری ایران

انجمن پرستاری ایران اولین تشکل صنفی پرستاری ایران در سال 1369 تشکیل شده و با مجوز و پروانه از وزارت کشور فعالیت خود را شروع کرده است. مرکز آموزش انجمن پرستاری ایران مجری برنامه های آموزشی کوتاه مدت حوزه سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در تهران و سایر استانهای دوره برگزارمیکندکه امکانات آموزشی متناسب و استاندارد لازم جهت ایجاد تسهیلات مورد نیاز برای امور آموزشی و اجرای بهتر دوره های کوتاه مدت حوزه سلامت تدارک و آماده نموده که همراه با بهره گیری از اساتید مجرب و دکترای هیئت علمی مربوطه به صورت اساتید مدعو با این مجموعه همکاری می نمایند.

اعضای هیئت مدیره

آقای مجید پاک نیت
عضو اصلی هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران
آقای دکتر اصغر فتائی
رئیس انجمن پرستاری ایران
آقای دکتر جاریانی
عضو اصلی هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران
آقای محسن رحمانی
بازرس انجمن پرستاری ایران
آقای مهدی محرری
عضو اصلی هیئت مدیره
آقای وحید وزیر زاده نوبری
نایب رئیس انجمن پرستاری ایران
خانم فرحناز عسگری
عضو اصلی هیئت مدیره
آقای دکتر حسن ناوی پور
عضو هیئت مدیره انجمن پرستاری
Previous
Next

جدیدترین خبر

آخرین مقالات پژوهش