احتمال وجود اختلالات روانی در بهبودیافتگان کرونا

به گزارش روابط عمومی انجمن پرستاری ایران، دکتراصغرفتائی در رابطه با وجود اختلالات روانی پس ازکوید ۱۹ گفت:

براساس تحقیق و اعلام دانشمندان حوزه سلامت روان افراد بهبود یافته کرونایی (کوید۱۹) بیشتر در معرض خطر ابتلا به اختلالات روانی مثل افسردگی و استرس پس از سانحه هستند. زیرا با استمرار و تداوم رفتار های ایمن و روزمره زندگی، این احتمال وجود دارد که افراد دچار اختلال وسواس اجباری شوند.

دکتر فتائی گفت: از دست دادن والدین و جدایی زود هنگام از آنها در دوران کودکی و نوجوانی اثرات منفی طولانی مدت بر سلامت روان بازماندگان این بیماری گذاشته و احتمال ابتلا به بیماری های روان پریشی و دوقطبی را در آینده متصور مینماید.

دکتر اصغر فتائی افزود:
با شیوع بیماری کرونا اختلالات سلامت روان در بین عموم مردم دیده می شود به طوری که جمعیت قابل توجهی از مردم دنیا تحت تاثیر روانی ناشی از پاندمی کرونا قرار گرفته و حدود یک سوم جمعیت کثیری نیز به اضطراب نسبتا شدیدی مبتلا شده اند .

دکتر فتائی اعلام کرد، مطالعات نشان می دهد افرادی که به بیماری کرونا (کوید۱۹) مبتلا شده اند تا مدت های طولانی دچار ناهنجاری های روانی و شاید بعضی عوارض ناشناخته شده باشند.

او گفت: قرنطینه های خانگی و اعمال دیگر محدودیت ها، پیامدهای منفی بر سلامت روان مانند استرس و اضطراب را به همراه داشته است و با توجه به کم رنگ شدن کرونا در جوامع توجه به روان پرشی گروهای هدف در جامعه یک ضرورت می باشد.

روابط عمومی انجمن پرستاری ایران

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

انجمن پرستاری ایران

انجمن پرستاری ایران اولین تشکل صنفی پرستاری ایران در سال 1369 تشکیل شده و با مجوز و پروانه از وزارت کشور فعالیت خود را شروع کرده است. مرکز آموزش انجمن پرستاری ایران مجری برنامه های آموزشی کوتاه مدت حوزه سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در تهران و سایر استانهای دوره برگزارمیکندکه امکانات آموزشی متناسب و استاندارد لازم جهت ایجاد تسهیلات مورد نیاز برای امور آموزشی و اجرای بهتر دوره های کوتاه مدت حوزه سلامت تدارک و آماده نموده که همراه با بهره گیری از اساتید مجرب و دکترای هیئت علمی مربوطه به صورت اساتید مدعو با این مجموعه همکاری می نمایند.

اعضای هیئت مدیره

آقای مجید پاک نیت
عضو اصلی هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران
آقای دکتر اصغر فتائی
رئیس انجمن پرستاری ایران
آقای دکتر جاریانی
عضو اصلی هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران
آقای محسن رحمانی
بازرس انجمن پرستاری ایران
آقای مهدی محرری
عضو اصلی هیئت مدیره
آقای وحید وزیر زاده نوبری
نایب رئیس انجمن پرستاری ایران
خانم فرحناز عسگری
عضو اصلی هیئت مدیره
آقای دکتر حسن ناوی پور
عضو هیئت مدیره انجمن پرستاری
Previous
Next

جدیدترین خبر

آخرین مقالات پژوهش