هوش مصنوعی به یافتن موقعیت جراحی کمک می کند

 آکادمی «Alibaba DAMO» به تازگی از آخرین نتایج تحقیقات جراحی تعویض مفصل ارتوپدی به کمک هوش مصنوعی خبر داد که در طی ۰.۳ ثانیه بدون انجام عمل دستی توسط پزشکان، رکوردی در تعیین موقعیت جراحی قرار داده است.

براساس تحقیقات علمی Alibaba، مستقر در هانگزو، در مقایسه با جراحی‌های ارتوپدی سابق، هوش مصنوعی توانسته دقت در جراحی را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

این آکادمی گفت: نتیجه تحقیق توسط بیست و سومین کنفرانس بین المللی محاسبات تصویر پزشکی و مداخلات به کمک رایانه پذیرفته شده است.

چی ینگ، رئیس گروه هوش مصنوعی پزشکی در آکادمی گفت: ادغام هوش مصنوعی و معالجه پزشکی یک روند مقاومت ناپذیر است، به خصوص در زمینه تصویربرداری که در آن هوش مصنوعی در تعدادی از جهت‌ها و زمینه‌های خاص بر انسان پیشی می‌گیرد و به پزشکان برای بهبود کارآیی تشخیص و درمان کمک می‌کند.

وی ادامه داد: این فناوری به زودی در بیمارستان‌ها به بهره برداری خواهد رسید.

در طول بیماری همه گیر کرونا، تصویربرداری با کمک هوش مصنوعی و سایر فناوری‌های توسعه یافته توسط آکادمی «Alibaba DAMO» در بیش از ۶۲۰ موسسه پزشکی در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

انجمن پرستاری ایران

انجمن پرستاری ایران اولین تشکل صنفی پرستاری ایران در سال 1369 تشکیل شده و با مجوز و پروانه از وزارت کشور فعالیت خود را شروع کرده است. مرکز آموزش انجمن پرستاری ایران مجری برنامه های آموزشی کوتاه مدت حوزه سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در تهران و سایر استانهای دوره برگزارمیکندکه امکانات آموزشی متناسب و استاندارد لازم جهت ایجاد تسهیلات مورد نیاز برای امور آموزشی و اجرای بهتر دوره های کوتاه مدت حوزه سلامت تدارک و آماده نموده که همراه با بهره گیری از اساتید مجرب و دکترای هیئت علمی مربوطه به صورت اساتید مدعو با این مجموعه همکاری می نمایند.

اعضای هیئت مدیره

آقای مجید پاک نیت
عضو اصلی هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران
آقای دکتر اصغر فتائی
رئیس انجمن پرستاری ایران
آقای دکتر جاریانی
عضو اصلی هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران
آقای دکتر سهیل نجفی
دبیر انجمن پرستاری ایران
آقای محسن رحمانی
بازرس انجمن پرستاری ایران
آقای مهدی محرری
عضو اصلی هیئت مدیره
آقای وحید وزیر زاده نوبری
نایب رئیس انجمن پرستاری ایران
خانم فرحناز عسگری
عضو اصلی هیئت مدیره
دکتر حسن ناوی پور
عضو هیئت مدیره انجمن پرستاری
Previous
Next

اخبار مناسبتی

آخرین مقالات