هر جا را خصوصی کردیم، فساد ایجاد شد

هر جا را خصوصی کردیم، فساد ایجاد شد 

مخالفت قاطع مجلس با خصوصی‌سازی آموزش علوم پزشکی:

هر جا را خصوصی کردیم، فساد ایجاد شد 

تکذیب اظهارات معاون آموزشی سابق توسط سرپرست وزارت بهداشت، تاکنون مجوزی صادر نشده

دکتر شهریاری، رئیس کمیسیون_بهداشت مجلس با اشاره به جلسه این کمیسیون با سرپرست و مسئولین وزارت بهداشت گفت: اکثریت اعضای کمیسیون بهداشت مجلس مخالف مصوبه خصوصی سازی آموزش پزشکی هستند و وزارت بهداشت نیز اجرای این مصوبه را متوقف کرده است. سرپرست #وزارت_بهداشت راه‌اندازی یک موسسه بر اساس مصوبه خصوصی سازی آموزش پزشکی در شیراز را رد کرد و تا به حال مجوزی برای مرکز آموزش پزشکی خصوصی صادر نشده است و قرار شد که اجرای مصوبه خصوصی سازی آموزش پزشکی متوقف شود. ما نباید به سمتی برویم که جامعه را به دو قطب غنی و فقیر تقسیم کنیم و هر کس که توان مالی دارد بتواند تحصیل کند و کسانی که در مناطق محروم زندگی می‌کنند از تحصیل باز بمانند. هم اکنون نیز بسیاری با کلاس‌های تقویتی، تست‌زنی و پول‌های کلانی که برای کلاس‌های کنکور هزینه می‌کنند وارد دانشگاه می‌شوند و فاصله طبقاتی بین شرکت کنندگان در آزمون وجود دارد و ما از این مسئله ناراضی هستیم.

همچنین قربانی، عضو دیگر کمیسیون بهداشت نیز در رابطه با این جلسه افزود: یکی از نگرانی‌های اعضای کمیسیون بهداشت این بود که هرجا وارد بخش خصوصی شدیم #فساد به وجود آمد. تعداد دانشگاه‌های علوم پزشکی به حد اشباع رسیده است. کمیسیون بهداشت #مجلس با واگذاری موسسات آموزش عالی پزشکی به بخش خصوصی مخالف کرد و این موضوع به تایید سرپرست وزارت بهداشت رسید.
روابط عمومی انجمن پرستاری ایران

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

انجمن پرستاری ایران

انجمن پرستاری ایران اولین تشکل صنفی پرستاری ایران در سال 1369 تشکیل شده و با مجوز و پروانه از وزارت کشور فعالیت خود را شروع کرده است. مرکز آموزش انجمن پرستاری ایران مجری برنامه های آموزشی کوتاه مدت حوزه سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در تهران و سایر استانهای دوره برگزارمیکندکه امکانات آموزشی متناسب و استاندارد لازم جهت ایجاد تسهیلات مورد نیاز برای امور آموزشی و اجرای بهتر دوره های کوتاه مدت حوزه سلامت تدارک و آماده نموده که همراه با بهره گیری از اساتید مجرب و دکترای هیئت علمی مربوطه به صورت اساتید مدعو با این مجموعه همکاری می نمایند.

اعضای هیئت مدیره