مراقبتهای لازم بعدازترخیص بیماران کرونایی ازبیمارستان درمدت قرنطینه منزل

رئیس انجمن پرستاری ایران (دکتراصغرفتائی)که خود بعلت کرونامدتی بستری بودند گفت: مبتلایان به کرونا باید پس از ترخیص از بیمارستان مواردی را رعایت کنند تا باعث ابتلای سایرین نشوند.

دکتراصغرفتائی رئیس انجمن پرستاری ایران: با اشاره به مهم‌ترین اقداماتی که مبتلایان به کرونا باید پس از ترخیص از بیمارستان انجام دهند، اظهار داشت:
مبتلایان به کرونا پس از ترخیص باید مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک معالج را به طور منظم تا تکمیل دوره درمان  ادامه دهند.
وی با تاکید بر اینکه ترخیص‌شدگان باید تا ۱۴ روز خود را در منزل و در اتاق جداگانه قرنطینه کرده و از انجام ملاقات و عیادت خودداری کنند، ادامه داد: اگر فراهم کردن اتاق جداگانه برای این افراد امکان‌پذیر نیست حتما باید با سایر اعضای خانواده فاصله ۱.۵ متری را حفظ کنند.
دکترفتائی با تاکید بر اینکه مبتلایان باید لباس‌های آلوده و کثیف خود را در کیسه نایلونی ریخته و در آن را بسته و به طور جداگانه در دمای ۶۰ درجه شست‌وشو کنند، تصریح کرد: لباس‌ها، ملافه و حوله شخصی نیز باید به طور مرتب و جداگانه شست‌وشو و خشک شود.
این مسئول با تاکید بر اینکه مبتلایان ترخیص شده باید تعداد دفعات خروج از اتاق را محدود کرده و تنها برای انجام کارهای ضروری از اتاق خارج شوند، افزود: ظروف غذا از قبیل بشقاب و قاشق و چنگال این افراد باید از سایر اعضا خانواده جدا  شود.
رئیس انجمن پرستاری ایران
با بیان اینکه مبتلایان باید طی دوران استراحت خود مایعات گرم و فراوان مصرف کنند، خاطرنشان کرد: تقویت روحیه نیز از مهم‌ترین راهکارهایی است که می‌تواند به کمک بیماران کرونایی بیاید

دکتراصغرفتائی درخاتمه بیان داشتند:موضوع مهم وحائزاهمیت اینکه جهت کمک به قطع زنجیره بیماری کرونا بایدهمه افرادجامعه آنرا جدی گرفته وتمام دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند

روابط عمومی انجمن پرستاری ایران

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

انجمن پرستاری ایران

انجمن پرستاری ایران اولین تشکل صنفی پرستاری ایران در سال 1369 تشکیل شده و با مجوز و پروانه از وزارت کشور فعالیت خود را شروع کرده است. مرکز آموزش انجمن پرستاری ایران مجری برنامه های آموزشی کوتاه مدت حوزه سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در تهران و سایر استانهای دوره برگزارمیکندکه امکانات آموزشی متناسب و استاندارد لازم جهت ایجاد تسهیلات مورد نیاز برای امور آموزشی و اجرای بهتر دوره های کوتاه مدت حوزه سلامت تدارک و آماده نموده که همراه با بهره گیری از اساتید مجرب و دکترای هیئت علمی مربوطه به صورت اساتید مدعو با این مجموعه همکاری می نمایند.

اعضای هیئت مدیره