عضو کمیسیون بهداشت مجلس مطرح کرد :

عضو کمیسیون بهداشت مجلس مطرح کرد :

چرا ردیف مربوط به تامین حقوق پرستاران در بودجه ۹۸ حذف شده است؟

مجلس پیگیر تعیین اعتبارات لازم برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری نظام پرستاری در بودجه است

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، با انتقاد از بی‌توجهی دولت نسبت به تامین حق و حقوق پرستاران تاکید کرد که مجلس همچنان پیگیر لحاظ ردیفی در بودجه ۹۸ برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری نظام پرستاری و جذب نیروی انسانی مورد نیاز این بخش است.

✅ به گزارش روابط عمومی انجمن پرستاری ایران:
، ذبیح الله نیکفر لیالستانی در رابطه با مغفول ماندن تامین اعتبارات لازم برای ارتقای حوزه پرستاری در لایحه بودجه ۹۸، گفت: مجلس و کمیسیون بهداشت در این مورد پیگیری‌های لازم را انجام دادند، به ویژه برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری نظام پرستاری تلاش زیادی کردند.

▫️نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: پیش از این مبلغی برای اجرای این قانون در نظر گرفته شده بود که در بودجه ۹۸ حذف شده است، اما همچنان اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس پیگیر هستند تا ردیفی برای تحقق این مهم در بودجه سال آینده لحاظ شود.

پرستاری باید از جمله مشاغل سخت و مشمول بازنشستگی زودتر از موعد قرار گیرد

▪️وی تصریح کرد: بی‌تردید پرستاران با مشقات بسیاری در جهت ارائه خدمات به بیماران مواجه هستند و اجرای قانون تعرفه گذاری برای این قشر تنها اقدامی است که می‌توان در جهت جبران اندکی از زحمات پرستاران انجام داد.

 روابط عمومی انجمن پرستاری ایران

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

انجمن پرستاری ایران

انجمن پرستاری ایران اولین تشکل صنفی پرستاری ایران در سال 1369 تشکیل شده و با مجوز و پروانه از وزارت کشور فعالیت خود را شروع کرده است. مرکز آموزش انجمن پرستاری ایران مجری برنامه های آموزشی کوتاه مدت حوزه سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در تهران و سایر استانهای دوره برگزارمیکندکه امکانات آموزشی متناسب و استاندارد لازم جهت ایجاد تسهیلات مورد نیاز برای امور آموزشی و اجرای بهتر دوره های کوتاه مدت حوزه سلامت تدارک و آماده نموده که همراه با بهره گیری از اساتید مجرب و دکترای هیئت علمی مربوطه به صورت اساتید مدعو با این مجموعه همکاری می نمایند.

اعضای هیئت مدیره