نامه وزیر بهداشت به رئیس دفتر رئیس جمهور برای استخدام و تبدیل وضعیت نیروهای بهداشتی و درمانی

به گزارش باشگاه خبری پرستاران جوان؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه ای به رئیس دفتر رئیس جمهوری، تصویب تبدیل وضعیت و استخدام کارکنان شرکتی، قراردادی و مشمولان قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان را در ستاد ملی کرونا خواستار شد.
متن نامه دکتر عین اللهی به این شرح است :

جناب آقای دکتر اسماعیلی
رئیس دفتر محترم رئیس جمهور
با سلام و احترام
با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظلله العالی) در مورخ ۲۱ آذر ۱۴۰۰ به مناسبت ولادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار مبنی بر «تقویت جامعه پرستار و لزوم تکمیل سرانه آن نسبت به تخت‌های بیمارستانی‌، امنیت شغلی پرستاران و اشاره به این مطلب که در برخی از مقاطع از جمله در دوران کرونا فراخوان‌هایی برای کار پرستار داده شده است اما با پرستاران قراردادهای کوتاه مدت بسته شد و پس از مدتی آنها را مرخص کرده اند. در حالی که پرستار باید امنیت شغلی داشته باشد» و با توجه به فصل الخطاب بودن فرمایشات مقام معظم رهبری، اجرایی کردن آن از وظایف دولت برخواسته از اراده مردم شریف ایران فرض محسوب می شود.
یکی از موضوعات مهم این راستا امنیت شغلی کادر بهداشت و درمان است که تبدیل وضعیت استخدامی این عزیزان می بایست در اولویت نخست قرار گیرد.
لذا خواهشمند است به منظور ارج نهادن به خدمات کارکنان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در دوران شیوع بیماری کرونا در این سنگر با تلاش شبانه روزی در حال خدمات رسانی می‌باشند و همچنین افزایش رضایت شغلی کارکنان در جهت حفظ و ارتقاء کیفیت خدمات سلامت، متن ذیل در مسیر تصویب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا قرار گیرد.
به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجازه داده می‌شود نسبت به تبدیل وضعیت استخدام کارکنان شرکتی، قراردادی، مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان و… که در وزارتخانه مذکور و موسسات وابسته به آن شاغل می‌باشند. اقدام نمایند سازمان اداری و استخدامی کشور موظف است نسبت به صدور مجوز استخدام این افراد اقدام نماید و سازمان برنامه و بودجه کشور نیز مکلف به تأمین اعتبار استخدام و تبدیل وضعیت کارکنان مذکور می‌باشد.

دکتر عین اللهی وزیر بهداشت

روابط عمومی انجمن پرستاری ایران

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

انجمن پرستاری ایران

انجمن پرستاری ایران اولین تشکل صنفی پرستاری ایران در سال 1369 تشکیل شده و با مجوز و پروانه از وزارت کشور فعالیت خود را شروع کرده است. مرکز آموزش انجمن پرستاری ایران مجری برنامه های آموزشی کوتاه مدت حوزه سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در تهران و سایر استانهای دوره برگزارمیکندکه امکانات آموزشی متناسب و استاندارد لازم جهت ایجاد تسهیلات مورد نیاز برای امور آموزشی و اجرای بهتر دوره های کوتاه مدت حوزه سلامت تدارک و آماده نموده که همراه با بهره گیری از اساتید مجرب و دکترای هیئت علمی مربوطه به صورت اساتید مدعو با این مجموعه همکاری می نمایند.

اعضای هیئت مدیره

آقای مجید پاک نیت
عضو اصلی هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران
آقای دکتر اصغر فتائی
رئیس انجمن پرستاری ایران
آقای دکتر جاریانی
عضو اصلی هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران
آقای دکتر سهیل نجفی
دبیر انجمن پرستاری ایران
آقای محسن رحمانی
بازرس انجمن پرستاری ایران
آقای مهدی محرری
عضو اصلی هیئت مدیره
آقای وحید وزیر زاده نوبری
نایب رئیس انجمن پرستاری ایران
خانم فرحناز عسگری
عضو اصلی هیئت مدیره
دکتر حسن ناوی پور
عضو هیئت مدیره انجمن پرستاری
Previous
Next

اخبار مناسبتی

آخرین مقالات