شروع اجرای مراحل قانون تعرفه های پرستاری بعد از ۱۵ سال با ابهامات فراوان

دکتراصغرفتائی رئیس انجمن پرستاری ایران گفت :
فرایند اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری بعد از ۱۵ سال با اما واگرهای فراوان آغاز شده ومتاسفانه آسیب های فراوانی درمسیراجرای این قانون از جانب ذینفعان ومخالفان این طرح بزرگ را درمرحله حساس اجرایی به طرق مختلف تهدید میکند

به گزارش روابط عمومی انجمن پرستاری ایران دکتراصغرفتایی گفت: منظور از تعرفه خدمات پرستاری، مبلغی است که متناسب با ارائه خدمات و مراقبت‌های پرستاری و بر اساس شرح وظایف و استاندارد بسته‌های خدمات تشخیصی و درمانی گروه پرستاری و ارزش نسبی خدمات تعیین می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن پرستاری ایران

دکتراصغرفتائی رئیس انجمن پرستاری ایران گفت:
با توجه به تصویب آئین‌نامه اجرایی قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری بعد از ۱۵ سال به محاسبه و پرداخت کارانه ارائه دهندگان خدمات پرستاری بر اساس دستورالعمل‌ها و آئین نامه‌های این قانون اشاره کرد و افزود: با وجود تصویب این قانون در سال ۱۳۸۶ در مجلس شورای اسلامی و ابلاغ آن، تا سال ۱۳۹۹ اقدام چندانی در راستای اجرای قانون مذکور انجام نشد. در سال ۱۳۹۹ و با توصیه مقام معظم رهبری، وپیگیری نهادی ذی ربط پس از گذشت حدود ۱۵سال از تصویب قانون مذکور، روند اجرایی شدن آن هرچند باتاخیرفراوان وبه صورت کند اکنون به جریان افتاد.

دکتراصغرفتائی گفت:

بر اساس آئین نامه اجرایی قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، وزارت بهداشت موظف به تعیین استانداردهای بسته‌های خدمات گروه پرستاری و ابلاغ آن شده و کلیه مراکز بهداشتی درمانی کشور نیز مکلف به رعایت استانداردها لازم و اجرای قانون مذکور هستند.

دکتراصغرفتائی خاطرنشان کرد:
ارزش نسبی خدمات پرستاری در بخش‌های مختلف توسط وزارت بهداشت، سازمان برنامه و بودجه کشور و نظام پرستاری تعیین و توسط شورای عالی بیمه سلامت کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور تأیید و توسط هیئت وزیران تصویب شده است.

رئیس انجمن پرستاری ایران، در خصوص ضروریات اجرای صحیح این قانون گفت: در حال حاضر ضروری است نسخه جدید HIS در مراکز تابعه پیاده سازی شده و مشخصات کادر پرستاری در این سامانه ثبت شود. افزودن ردیف خدمات پرستاری در فرم صورتحساب بیماران نیز از زیرساخت‌های مورد نیاز اجرای این قانون درمراکز درمانی هست .

دکتراصغرفتائی یادآورشد: پس از اجرای تغییرات مذکور و ابلاغ دستورالعمل بازتوزیع کارانه، بازتوزیع عادلانه منابع در گروه پرستاری از مراحل مهم پیش روی مراکز تابعه دانشگاهها خواهد بود.

روابط عمومی انجمن پرستاری ایران

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

انجمن پرستاری ایران

انجمن پرستاری ایران اولین تشکل صنفی پرستاری ایران در سال 1369 تشکیل شده و با مجوز و پروانه از وزارت کشور فعالیت خود را شروع کرده است. مرکز آموزش انجمن پرستاری ایران مجری برنامه های آموزشی کوتاه مدت حوزه سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در تهران و سایر استانهای دوره برگزارمیکندکه امکانات آموزشی متناسب و استاندارد لازم جهت ایجاد تسهیلات مورد نیاز برای امور آموزشی و اجرای بهتر دوره های کوتاه مدت حوزه سلامت تدارک و آماده نموده که همراه با بهره گیری از اساتید مجرب و دکترای هیئت علمی مربوطه به صورت اساتید مدعو با این مجموعه همکاری می نمایند.

اعضای هیئت مدیره

آقای مجید پاک نیت
عضو اصلی هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران
آقای دکتر اصغر فتائی
رئیس انجمن پرستاری ایران
آقای دکتر جاریانی
عضو اصلی هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران
آقای محسن رحمانی
بازرس انجمن پرستاری ایران
آقای مهدی محرری
عضو اصلی هیئت مدیره
آقای وحید وزیر زاده نوبری
نایب رئیس انجمن پرستاری ایران
خانم فرحناز عسگری
عضو اصلی هیئت مدیره
آقای دکتر حسن ناوی پور
عضو هیئت مدیره انجمن پرستاری
Previous
Next

جدیدترین خبر

آخرین مقالات پژوهش