تامین اعتبار لازم برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در سال ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی انجمن پرستاری ایران:

دکتر عباس عبادی درخصوص اجرای تعرفه خدمات پرستاری در سال ۱۴۰۱ گفت: در سال جاری برای پرداخت تعرفه گذاری خدمات پرستاری علاوه بر هزار و ۶۲۰ میلیارد تومان بودجه نیز پنج هزار میلیارد تومان دیگر به این مبلغ اضافه شده است . بنابراین مجموع اعتبار تخصیص یافته برای تعرفه گذاری خدمات پرستاری ۶ هزار و ۶۲۰ میلیارد تومان است.

به گفته دکترعبادی روش پرداخت تعرفه گذاری خدمات پرستاری گلوبال بر اساس خدمات ارائه شده به بیماران و مراجعه کنندگان به بیمارستان ها و مراکز درمانی خواهد بود. روش پرداختی فی فور سرویس باعث ایجاد تقاضاهای القایی در مراکز درمانی می شود، لذا روش گلوبال جهت پرداخت حقوق پرستاران تعیین شده است.

او ادامه داد: وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی پرداخت حقوق بر اساس تعرفه گذاری خدمات را از زمستان سال قبل را انجام داده است و به همین دلیل هزار و ۱۲۵ میلیارد تومان معوقه پرداخت از سال گذشته داریم.

دکترعبادی گفت: تعرفه گذاری و کارانه ها بر اساس مدل پرداختی جدید ادغام خواهند شد و این موضوع به معنای کاهش پرداخت همکاران پرستار نخواهد بود. وزارت بهداشت پیگیر جذب پرستاران با هدف رفع کمبود نیرو در بیمارستان ها است.

روابط عمومی انجمن پرستاری ایران

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

انجمن پرستاری ایران

انجمن پرستاری ایران اولین تشکل صنفی پرستاری ایران در سال 1369 تشکیل شده و با مجوز و پروانه از وزارت کشور فعالیت خود را شروع کرده است. مرکز آموزش انجمن پرستاری ایران مجری برنامه های آموزشی کوتاه مدت حوزه سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در تهران و سایر استانهای دوره برگزارمیکندکه امکانات آموزشی متناسب و استاندارد لازم جهت ایجاد تسهیلات مورد نیاز برای امور آموزشی و اجرای بهتر دوره های کوتاه مدت حوزه سلامت تدارک و آماده نموده که همراه با بهره گیری از اساتید مجرب و دکترای هیئت علمی مربوطه به صورت اساتید مدعو با این مجموعه همکاری می نمایند.

اعضای هیئت مدیره

آقای مجید پاک نیت
عضو اصلی هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران
آقای دکتر اصغر فتائی
رئیس انجمن پرستاری ایران
آقای دکتر جاریانی
عضو اصلی هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران
آقای محسن رحمانی
بازرس انجمن پرستاری ایران
آقای مهدی محرری
عضو اصلی هیئت مدیره
آقای وحید وزیر زاده نوبری
نایب رئیس انجمن پرستاری ایران
خانم فرحناز عسگری
عضو اصلی هیئت مدیره
آقای دکتر حسن ناوی پور
عضو هیئت مدیره انجمن پرستاری
Previous
Next

جدیدترین خبر

آخرین مقالات پژوهش