حضور دانشجویان جهادی برای مبارزه با کرونا در ۱۳ بیمارستان تهران

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها درباره اقدامات گروه‌های جهادی دانشجویی در دوران شیوع کرونا گفت: در دوران شیوع کرونا موفق‌ترین مجموعه‌ای که با سرعت و ساماندهی مناسبی وارد کمک به دستگاه‌های مسئول، دولت و کادر درمان شد مجموعه‌های جهادی بودند که قسمت اعظم آنها گروه‌های جهادی هستند.

وی ادامه داد: دانشجویان به دلیل اینکه قبل از شیوع بحران کرونا در برنامه‌های مشابه فعالیت‌های جهادی شرکت داشته‌اند و حوزه فعالیت آنها اقدامات جهادی است، با تجربه و آمادگی برای حل این بحران وارد شدند. دانشجویان در طول سال در بین دو ترم و در طول تعطیلات تابستان در قالب فعالیت‌های جهادی در مناطق محروم و حاشیه‌ای شهرها در حال خدمات رسانی به افراد نیازمند و محروم جامعه هستند و تجربیات فراوانی دارند.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اظهار کرد: در بحران کرونا این تجربیات و این فعالیت به سرعت خودش را در خدمت نیاز جامعه قرار داد و از این جهت در مرحله اول زمانی که در قم و گیلان شاهد فعالیت بودیم اولین فعالیت جهادی در شهر قم توسط طلاب شکل گرفت و همین تجربه در کنار فعالیت‌های جهادی در کنار فعالیت‌های کادر درمان قرار گرفت. در ۱۳ بیمارستان تهران حضور مجموعه‌های جهادی، طلبه و دانشجو را در چند ماهه شیوع کرونا شاهد بودیم.

وی در ادامه با بیان اینکه دانشجویان جهادی در طی این مدت خدمات فراوانی ارائه دادند، افزود: کادر درمان کشور استقبال خوبی را از این دانشجویان داشتند.

رستمی درباره سایر اقدامات این گروه‌ها نیز گفت: در کنار فعالیت‌های جهادی اقدامات امداد رسانی نیز توسط دانشجویان طلبه شروع شد و مجموعه همدلی مومنانه را دانشجویان جهادی در دانشگاه‌ها، مراکز شهری و مساجد فعال کرده و در کنار سایر اقشار اقدام به فعالیت کردند.

اقدامات گروه‌های جهادی در بحران کرونا

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: موضوع تامین اقلام و دوخت ماسک را در مجموعه‌های جهادی شاهد بودیم، ضدعفونی کردن معابر نیز جز فعالیت‌هایی بود که به صورت جدی انجام می‌شد. مجموعاً یک جبهه دفاع مقدس در قالب دفاع از سلامت و معیشت مردم توسط مجموعه‌های جهادی که بخش قابل توجهی از آنها مجموعه‌های جهادی بودند شکل گرفت

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

انجمن پرستاری ایران

انجمن پرستاری ایران اولین تشکل صنفی پرستاری ایران در سال 1369 تشکیل شده و با مجوز و پروانه از وزارت کشور فعالیت خود را شروع کرده است. مرکز آموزش انجمن پرستاری ایران مجری برنامه های آموزشی کوتاه مدت حوزه سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در تهران و سایر استانهای دوره برگزارمیکندکه امکانات آموزشی متناسب و استاندارد لازم جهت ایجاد تسهیلات مورد نیاز برای امور آموزشی و اجرای بهتر دوره های کوتاه مدت حوزه سلامت تدارک و آماده نموده که همراه با بهره گیری از اساتید مجرب و دکترای هیئت علمی مربوطه به صورت اساتید مدعو با این مجموعه همکاری می نمایند.

اعضای هیئت مدیره

آقای مجید پاک نیت
عضو اصلی هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران
آقای دکتر اصغر فتائی
رئیس انجمن پرستاری ایران
آقای دکتر جاریانی
عضو اصلی هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران
آقای محسن رحمانی
بازرس انجمن پرستاری ایران
آقای مهدی محرری
عضو اصلی هیئت مدیره
آقای وحید وزیر زاده نوبری
نایب رئیس انجمن پرستاری ایران
خانم فرحناز عسگری
عضو اصلی هیئت مدیره
آقای دکتر حسن ناوی پور
عضو هیئت مدیره انجمن پرستاری
Previous
Next

جدیدترین خبر

آخرین مقالات پژوهش