بیش از دوسوم کرونایی ها قبل از ظهور علائم سایرین را آلوده می کنند

تایج یک بررسی علمی نشان می دهد بیش از دو سوم افرادی که به کرونا مبتلا می شوند قبل از آنکه علائم ابتلا به این بیماری در آنها رویت شود، اطرافیان خود را آلوده می کنند.

انتقال بی نشانه بیماری کرونا به دیگران از جمله نگرانی های جدی پزشکان و مقامات بهداشتی در سراسر جهان است و حالا مشخص شده میزان این آلودگی جدی تر و گسترده تر از حد تصور قبلی است.

اکثر افرادی که به کرونا مبتلا می شوند هیچ نشانه ای از خود بروز نمی دهند و محققان از اثرات مخرب این گروه خاموش بر روی سلامت میلیون ها نفر بیم دارند.

تحقیقات پزشکان چینی در این زمینه که نتایج آن طی این هفته منتشر شده نشان می دهد که شناسایی افراد کرونایی بدون علامت کار بسیار دشواری است و برای این کار باید تست های ژنتیک گسترده ای از میلیون ها نفر در کنار تست های مخاطی صورت بگیرد تا مشخص شود آنتی بادی مقابله با کرونا در بدن انسان تولید شده یا خیر.

محققان چینی برای بررسی این موضوع آزمایشاتی را بر روی ۱۷۷ داوطلب طی ماه های فوریه تا آوریل در شهر ووهان انجام دادند و مشاهده کردند ۶۳ مبتلا هیچ نشانه ای از ابتلا به کرونا نداشته اند. در عین حال ۵۱ نفر علائم ملایم و بقیه علائم شدید داشته اند. در مجموع نتایج تست های انجام شده بر روی ۶۳ نفر از مبتلایان نیز غلط بوده و این افراد کرونایی پاک تشخیص داده شدند. این پژوهشگران در تلاش هستند تا روش های دقیق تری را برای شناسایی ویروس کرونا بیابند

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

انجمن پرستاری ایران

انجمن پرستاری ایران اولین تشکل صنفی پرستاری ایران در سال 1369 تشکیل شده و با مجوز و پروانه از وزارت کشور فعالیت خود را شروع کرده است. مرکز آموزش انجمن پرستاری ایران مجری برنامه های آموزشی کوتاه مدت حوزه سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در تهران و سایر استانهای دوره برگزارمیکندکه امکانات آموزشی متناسب و استاندارد لازم جهت ایجاد تسهیلات مورد نیاز برای امور آموزشی و اجرای بهتر دوره های کوتاه مدت حوزه سلامت تدارک و آماده نموده که همراه با بهره گیری از اساتید مجرب و دکترای هیئت علمی مربوطه به صورت اساتید مدعو با این مجموعه همکاری می نمایند.

اعضای هیئت مدیره

آقای مجید پاک نیت
عضو اصلی هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران
آقای دکتر اصغر فتائی
رئیس انجمن پرستاری ایران
آقای دکتر جاریانی
عضو اصلی هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران
آقای دکتر سهیل نجفی
دبیر انجمن پرستاری ایران
آقای محسن رحمانی
بازرس انجمن پرستاری ایران
آقای مهدی محرری
عضو اصلی هیئت مدیره
آقای وحید وزیر زاده نوبری
نایب رئیس انجمن پرستاری ایران
خانم فرحناز عسگری
عضو اصلی هیئت مدیره
دکتر حسن ناوی پور
عضو هیئت مدیره انجمن پرستاری
Previous
Next

اخبار مناسبتی

آخرین مقالات