ساماندهی صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران

منتشرشده در اخبار عمومی
سه شنبه, 09 مرداد 1397 ساعت 10:01
ساماندهی صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران


ساماندهی صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

ساماندهی حوزه پرستاری با ایجاد شورای هماهنگی صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای/ مدرک دانشگاهی تنها ملاک فعالیت پرستاران نباشد

به گزارش روابط عمومی انجمن پرستاری ایران

دکتر حیدر علی عابدی در واکنش به انتشار خبری مبنی بر ایجاد شورای هماهنگی صدور پروانه صلاحیت حرفه ای در استان ها برای تفکیک پرستاران حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای که  سازمان نظام پرستاری از آن خبر داده بود، گفت: در تمام نقاط دنیا در هر کجا که به سلامت مردم اهمیت می‌دهند، ضوابطی وجود دارد که بر اساس آن، افرادی که قرار است وارد حرفه‌ای مرتبط با حوزه سلامت شوند، باید حتما از صافی‌هایی عبور کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بی‌تردید افرادی که در دانشکده‌های آموزش پزشکی سطوح مختلف آموزشی را برای تحصیل در رشته‌‌ پرستاری می‌گذرانند و موفق به گذراندن دوره کارشناسی می‌شوند، بجای اینکه بلافاصله وارد بازار کار شوند باید از یک صافی عبور کنند که بدان شایستگی حرفه‌ای اطلاق می‌شود.

وی تاکید کرد: هم‌اکنون باید شورایی ایجاد شود تا ضوابط صدور کارت شایستگی پرستاران را معین کند و بعد از اینکه فرد موفق به دریافت کارت شایستگی حرفه‌ای از این شورا شد، اجازه ورود به مراکز درمانی داشته باشد و در این حوزه فعالیت کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآورشد: تاکنون شورای هماهنگی صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای در استان‌های کشور وجود نداشته است و هر فردی بلافاصله بعد از اینکه در رشته پرستاری فارغ التحصیل می‌شد با هر سطح از مهارت وارد بازار کار شده است که این روند نیاز به اصلاح دارد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امیدواریم در پی آنچه که معاونت پرستاری  وزارت بهداشت ،درمان وآموزش پزشکی تحت عنوان بررسی صلاحیت حرفه‌ای دنبال می‌کنند، بتوانیم در آینده نزدیک به نقطه‌ای برسیم که هر فردی تنها به این دلیل که از یک دانشکده فارغ التحصیل شده است تحت عنوان پرستار اجازه فعالیت در مراکز درمانی را نداشته باشد، مگر اینکه موفق شود بر اساس ضوابط تعیین شده در این حوزه کارت صلاحیت حرفه‌ای را اخذ کند.

روابط عمومی انجمن پرستاری ایران

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

مروری برخبرها

اخبار انجمن

"جامعه را بیمار نبینیم " دکتراصغرفتائی رئیس انجمن پرستاری ایران در انتقاد به سیاست...

مهمترین مشکلات جامعه پرستاری مهمترین مشکلات جامعه پرستاری دکتراصغرفتائی رئیس انجمن پرستاری ایران:عدم پرداخت مطالبات...

دل نوشته ها

دلنوشته دکتر فتائی+روزپرستار 94 دلنوشته دکتر فتائی+روزپرستار 94 به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار سال 94  ...

اخبار عمومی

مقالات و پژوهش

ناباروری چیست و چه عللی دارد؟ ناباروری چیست و چه عللی دارد؟ ناباروری چیست و چه عللی دارد؟  ناباروري را اين طور...
1397-09-26 -
ادامه مطلب
خواص لبو خواص لبو خواص لبو لبو چیست؟ لبو به عنوان یکی از سالم‌ترین سبزیجات...
1397-09-26 -
ادامه مطلب
خواص خرمالو چیست؟ خواص خرمالو چیست؟   خواص خرمالو چیست؟ خرمالو میوه خوشمزه فصل پاییز است....
1397-09-24 -
ادامه مطلب
از کجا بفهمیم آب مروارید داریم؟ + علائم و انواع آب مروارید چشم از کجا بفهمیم آب مروارید داریم؟ + علائم و انواع آب مروارید چشم از کجا بفهمیم آب مروارید داریم؟ + علائم و انواع آب مر...
1397-09-20 -
ادامه مطلب
پارگی مینیسک چیست چه علائمی دارد و چگونه درمان می شود؟ پارگی مینیسک چیست چه علائمی دارد و چگونه درمان می شود؟ پارگی مینیسک چیست چه علائمی دارد و چگونه درمان می شود؟ ...
1397-09-19 -
ادامه مطلب