15 هزار مدیر پرستاری در نظام سلامت كشور فعاليت ميكنند.

منتشرشده در اخبار عمومی
شنبه, 30 تیر 1397 ساعت 12:13
15 هزار مدیر پرستاری در نظام سلامت كشور فعاليت ميكنند.
معاون پرستاری وزیر بهداشت در جلسه شورای سیاستگذاری عنوان کرد:
15 هزار مدیر پرستاری در نظام سلامت كشور فعاليت ميكنند.
 
دکتر حضرتی از فعالیت  ١٥هزار مدير پرستاري در رده هاي مختلف در كشور خبرداد و گفت: براي دوران بازنشستگي اين عزيزان،نيازمند آموزش مديران با تجربه هستيم كه به همين منظور بحث جانشين پروري در معاونت پرستاري را دنبال مي كنيم.
به گزارش روابط عمومی معاونت پرستاری، دکتر مریم حضرتي در سومین جلسه شورای سیاستگذاری معاونت پرستاری به تشریح برنامه های این معاونت در چند ماهه گذشته پرداخت واظهارکرد:  شرایط احراز مدیران پرستاری به دانشگاه ها ابلاغ شده  و مدیران پرستاری زیر نظرمستقیم ریاست دانشگاه قراردارند. بنابراین از روسای دانشگاههای علوم پزشکی انتظار داریم که در انتخاب مدیران پرستاری شرایط احراز ابلاغی از سوی معاونت پرستاری را رعایت کنند ومدیران پرستاری را با هماهنگی این معاونت انتخاب کرده و حکم آنان از طرف رییس دانشگاه ابلاغ شود.
وی از تصویب چهار انجمن علمی پرستاری خبرداد و گفت: انجمن پرستاری سلامت جامعه ،انجمن سالمندی، انجمن پرستاری کودکان و نوزادان و انجمن پرستاری بزرگسالان به تصویب اولیه رسیده و به زودی نهایی و ابلاغ می شود.
معاون پرستاری وزیر بهداشت از اجرای فاز سوم صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران خبرداد و افزود: بخش اجرایی صدور صلاحیت حرفه‌ای در جلسه شورای صلاحیت حرفه ای که با حضور وزیر  بهداشت برگزارشد به  به سازمان نظام پرستاری واگذار شد. 
 
دکتر حضرتی برگزاری اولین  دوره مديريت پرستاری بحران را از دیگر اقدامات این معاونت دانست و گفت :دومین و سومین دوره مديريت پرستاری بحران نیز به زودی برگزار می شود. 
وی از تدوین آیین نامه خدمات جامعه پرستاری خبرداد و گفت: امیدواریم هرچه سریعتر آن را تصویب و اجرایی کنیم.
 دکتر حضرتی به تشکیل کمیته اخلاق با 21 نفر از برگزیدگان اخلاق ،هم از نیرهای جوان و هم پیشکسوت خبرداد و اظهارداشت: یکی از سیاست های معاونت پرستاری ارتقای اخلاق حرفه ای پرستاری است و در این کمیته بیمارستان های اخلاقی سنجش و تشویق می شوند. 
معاون پرستاری وزیر بهداشت به تدوین دستورالعمل سطوح تخصصی پرستاری اشاره کرد و گفت: پرستاران سلامت جامعه در سه سطح پیشگیری (آموزش خود مراقبتی)، درمان حمایتی تسکینی و بازتوانی در مراکز جامعه سلامت و کلینیک ها ارایه خدمت می کنند.
وی یکی إز موارد پرستاری جامعه نگر را خدمات پرستاری در منزل عنوان کرد و از تصویب پوشش بیمه ای مراقبت در منزل خبرداد و افزود: طرح آزمایشی پوشش بیمه های مراقبت در منزل به زودی آغاز می شود و پس از شش ماه و گرفتن نتیجه مطلوب، انشالله همگانی خواهد شد.
دکتر حضرتی با اشاره به اجرایی دوره های جانشین پروری، اظهارکرد: 65 درصد از قشر سلامت را گروه پرستاري تشكيل مي دهند، كه در نقش هاي آموزشي، تحقيقاتي، مديريتي، بالين و در جامعه ارائه خدمت مي كنند. 
وی افزود: با توجه به اينكه ١٥٠٠٠مدير پرستاري در رده هاي مختلف در كشور وجوددارد، براي دوران بازنشستگي اين عزيزان،نيازمند آموزش مديران با تجربه هستيم كه به همين منظور بحث جانشين پروري در معاونت پرستاري را دنبال مي كنيم كه تا الان در ٩ استان كشور كلاس هاي جانشين پروري براي پرستاران گذاشته شده است كه تا پايان سال به ٢٠ استان خواهد رسید.
 روابط عمومی انجمن پرستاری ایران
 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

مروری برخبرها

اخبار انجمن

"جامعه را بیمار نبینیم " دکتراصغرفتائی رئیس انجمن پرستاری ایران در انتقاد به سیاست...

مهمترین مشکلات جامعه پرستاری مهمترین مشکلات جامعه پرستاری دکتراصغرفتائی رئیس انجمن پرستاری ایران:عدم پرداخت مطالبات...

دل نوشته ها

دلنوشته دکتر فتائی+روزپرستار 94 دلنوشته دکتر فتائی+روزپرستار 94 به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار سال 94  ...

اخبار عمومی

مقالات و پژوهش

ناباروری چیست و چه عللی دارد؟ ناباروری چیست و چه عللی دارد؟ ناباروری چیست و چه عللی دارد؟  ناباروري را اين طور...
1397-09-26 -
ادامه مطلب
خواص لبو خواص لبو خواص لبو لبو چیست؟ لبو به عنوان یکی از سالم‌ترین سبزیجات...
1397-09-26 -
ادامه مطلب
خواص خرمالو چیست؟ خواص خرمالو چیست؟   خواص خرمالو چیست؟ خرمالو میوه خوشمزه فصل پاییز است....
1397-09-24 -
ادامه مطلب
از کجا بفهمیم آب مروارید داریم؟ + علائم و انواع آب مروارید چشم از کجا بفهمیم آب مروارید داریم؟ + علائم و انواع آب مروارید چشم از کجا بفهمیم آب مروارید داریم؟ + علائم و انواع آب مر...
1397-09-20 -
ادامه مطلب
پارگی مینیسک چیست چه علائمی دارد و چگونه درمان می شود؟ پارگی مینیسک چیست چه علائمی دارد و چگونه درمان می شود؟ پارگی مینیسک چیست چه علائمی دارد و چگونه درمان می شود؟ ...
1397-09-19 -
ادامه مطلب