دیدارمعاون وزیر بهداشت ایران با پرفسورسانسونی بنیان گذار پرستاری نوین ایتالیا

منتشرشده در اخبار عمومی
سه شنبه, 12 تیر 1397 ساعت 12:42
دیدارمعاون وزیر بهداشت ایران با پرفسورسانسونی بنیان گذار پرستاری نوین ایتالیا
دیدارمعاون وزیر بهداشت ایران با پرفسورسانسونی بنیان گذار پرستاری نوین ایتالیا
 
لزوم تغییرمراقبت های پرستاری از بالین به جامعه
 
به گزارش روابط عمومی انجمن  پرستاری ایران :
 دکتر مریم حضرتی در این دیدار ضمن خوشامدگویی به پروفسور سانسونی استاد تمام دانشگاه  sapieza   با اشاره به تجربیات ارزنده وی در پرستاری اظهارامیدواری کرد که در آینده شاهد همکاریهای بیشتری در زمینه پرستاری جامعه بین پرستاری، ایران و ایتالیا باشیم.
 
دکتر حضرتی از تغییر رویکرد و ارائه خدمت مراقبت های پرستاری از بالین به جامعه خبرداد و گفت: با تلاشها و فعالیت هایی که در زمینه های آموزشی، تحقیقاتی، مدیریتی و ارائه خدمت دربالین و جامعه صورت گرفته است، وضعیت پرستاری ایران را به وضعیت مطلوب نزدیک کرده است .
 
در این جلسه همچنین دکترمداح، مادر پرستاری نوین ایران تاریخچه و ساختار پرستاری کشور را تشریح کرد.
 
پروفسور یولیتا سانسونی با ابراز خرسندی از حضور در ایران، ضمن ارائه معرفی اجمالی از تحصیل در کشور ایتالیا از مقطع ابتدای تا دکتری و نحوه ورود به رشته پرستاری، گفت: ورود به رشته پرستاری از طریق کنکور سراسری اتفاق می افتد که بعد از گذراندن دوره کارشناسی، در مقطع کارشناسی ارشد به دو شیوه   حرفه ای و علمی تقسیم بندی می شود.
 
وی افزود: پرستاران کارشناسی حرفه ای در بالین و پرستاری کارشناس ارشد علمی می توانند مستقیما وارد گرایش های مختلف پرستاری  در مقطع دکتری پرستاری شوند. اما چنانچه فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد حرفه ای مایل به ادامه تحصیل در مقطع دکتری پرستاری باشند باید ابتدا دوره کارشناسی ارشد علمی را طی کنند.
 
 پروفسورسانسونی، گفت: پرستاری جامعه نگر از سال 1970 در کشور ایتالیا شروع شد که در حال حاضر پرستاران در کلینیک های زخم، دیابت، مراقبت های حمایتی و تسکینی ارائه خدمت می کند.
 
وی در مورد پرستار خانواده نیز، گفت: در کشورایتالیا پرستار خانواده بسیار حائز اهمیت است و ورود به بحث پرستار خانواده را منوط به تعریف خانواده دانست و گفت: مهم است یک خانواده را بفهمیم و روابط خانوادگی را بشناسیم و بدانیم که خانواده چطور شکل می گیرد.
 
یولیتا سانسونی  با بیان اینکه پرستاری ایران با توجه به دانش آموختگان جوانی که دارد پتانسیل خوبی برای ارائه خدمت در پرستاری خانواده دارد. گفت: برای فهمیدن پرستار خانواه باید خانواده، بهداشت و پرستاری را تعریف کرد. این تعاریف ممکن است در کشورهای مختلف متفاوت باشد.
 
بنیان گذار پرستاری نوین و متخصص پرستار خانواده ایتالیا از معاون پرستاری وزیر بهداشت و هیات همراه برای بازدید از مراکز پرستاری ایتالیا دعوت کرد. دکتر حضرتی در پایان این جلسه هدایای به رسم یادبود از صنایع دستی کشورمان را تقدیم یولیتا سانسونی کرد.
 
دراین جلسه رییس دانشکده پرستاری تهران به همراه معاون فرهنگی و معاون بین الملل دانشگاه تهران و جمعی از اساتیدهیات علمی حضور داشتند.
 روابط عمومی انجمن پرستاری ایران

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

مروری برخبرها

اخبار انجمن

عنوان خبر تست در اینجا مطلب قرار می یگرد در اینجا مطلب قرار می یگرد در...

ساماندهی صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران ساماندهی صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران ساماندهی صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران سخنگوی کمیسیون ...

ساماندهی صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران ساماندهی صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران ساماندهی صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران سخنگوی کمیسیون ...

دل نوشته ها

دلنوشته دکتر فتائی+روزپرستار 94 دلنوشته دکتر فتائی+روزپرستار 94 به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار سال 94  ...

اخبار عمومی

مقالات و پژوهش

بیماری پارکینسون بیماری پارکینسون تشخیص پارکینسون تشخیص بیماری پارکینسون عموما بالینی است...
1397-08-21 -
ادامه مطلب
بیماری آلزایمر بیماری آلزایمر آلزایمر یک بیماری پیشرونده زوال حافظه و دیگر کارکردهای...
1397-08-21 -
ادامه مطلب
بیماری MS بیماری MS انواع حالات بیماری MSMS عود کننده-فروکش کننده (RRMS) افراد مبتلا...
1397-08-20 -
ادامه مطلب
صرع صرع صرع تنها یک بیماری نیست بلکه یک نشانه بیماری است که می‌تواند...
1397-08-20 -
ادامه مطلب
کولیت روده کولیت روده ه گزارش روابط عمومی  گروه انجمن پرستاری ایران : کولیت به...
1397-08-19 -
ادامه مطلب