اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری

منتشرشده در اخبار عمومی
سه شنبه, 12 تیر 1397 ساعت 11:25
اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری
 اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری
 
عضو ناظر مجلس شورای اسلامی  در شورای عالی  پرستاری از پیگیری و رایزنیبا وزارت بهداشت و برنامه و بودجه جهت پیش بینی بودجه مورد نیاز اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در بودجه ۹۸ خبر داد.
 
دکتر، حیدر علی عابدی علت عدم اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری بعد از 11 سال تصویب را کمبود بودجه عنوان کرد و از پیگیری تامین منابع اجرای این قانون از سوی وزارت بهداشت خبر داد و گفت: با پیگیری های صورت گرفته از وزارت بهداشت علت عدم اجرای این قانون کمبود اعتبار و بودجه عنوان شد که از آنها تقاضا کردم که بودجه لازم برای اجرای قانون در لایحه بودجه سال 98 دیده شود.
 
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی،  وعضو کمسیون بهداشت افزود: مقرر شد در این ارتباط رایزنی هایی را با سازمان برنامه و بودجه و جلساتی را با نظام پرستاری داشته باشیم تا با هفکری و پیگیری مناسب و در صورت امکان، منابع لازم برای اجرای قانون در لایحه بودجه 98 لحاظ و پیش بینی شود.
 
وی از پیگیری موضوع اضافه کار اجباری پرستاران از وزیر بهداشت خبر داد و گفت: وزیر بهداشت بر این باور بود که اگر سازمان امور استخدامی کشور مجوز استخدام پرستار را صادر کند پرستاران را از اضافه کار اجباری معاف خواهیم کرد.
 
این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: مقرر شد معاونت پرستاری وزارت بهداشت،  نظام پرستاری و همچنین بنده به عنوان عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری طرحی را تدوین و برآورد کنیم که سالانه چه میزان نیروی پرستار در کشور بازنشسته و تعداد بیمارستان ها چه میزان افزایش می یابد و همچنین برای دست یابی به استاندارد نیروی پرستار تا سال 1404 چه تعداد نیرو باید جذب کنیم.
 
نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم، تصریح کرد: مقرر شد بعد از دست یابی به تمامی آمارها و موارد مذکور رایزنی مناسب با سازمان امور استخدامی برای پیش بینی جذب پرستار در 7 سال آتی در دستور کار قرار گیرد تا تعداد آنها به استاندارد نزدیک شود.
 
عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری یادآور شد: بر اساس محاسبات صورت گرفته تنها در بخش دولتی برای اینکه تعداد پرستار به استاندارد نزدیک شود باید سالانه 20 هزار پرستار جذب کنیم و اگر بخش خصوصی را نیز مدنظر قرار دهیم باید نسبت به جذب سالانه 25 هزار نیرو اقدام کنیم که با این اوصاف در سال 1404 به استاندارد منطقه ای دست خواهیم یافت؛ البته باید برآورد کرد که چه تعداد از این 25 هزار نیرو پرستار و کمک پرستار خواهند بود که باید این مهم در محاسبات  مدنظرقرار گیرد
روابط عمومی انجمن پرستاری ایران

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

مروری برخبرها

اخبار انجمن

عنوان خبر تست در اینجا مطلب قرار می یگرد در اینجا مطلب قرار می یگرد در...

ساماندهی صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران ساماندهی صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران ساماندهی صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران سخنگوی کمیسیون ...

ساماندهی صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران ساماندهی صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران ساماندهی صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران سخنگوی کمیسیون ...

دل نوشته ها

دلنوشته دکتر فتائی+روزپرستار 94 دلنوشته دکتر فتائی+روزپرستار 94 به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار سال 94  ...

اخبار عمومی

مقالات و پژوهش

بیماری پارکینسون بیماری پارکینسون تشخیص پارکینسون تشخیص بیماری پارکینسون عموما بالینی است...
1397-08-21 -
ادامه مطلب
بیماری آلزایمر بیماری آلزایمر آلزایمر یک بیماری پیشرونده زوال حافظه و دیگر کارکردهای...
1397-08-21 -
ادامه مطلب
بیماری MS بیماری MS انواع حالات بیماری MSMS عود کننده-فروکش کننده (RRMS) افراد مبتلا...
1397-08-20 -
ادامه مطلب
صرع صرع صرع تنها یک بیماری نیست بلکه یک نشانه بیماری است که می‌تواند...
1397-08-20 -
ادامه مطلب
کولیت روده کولیت روده ه گزارش روابط عمومی  گروه انجمن پرستاری ایران : کولیت به...
1397-08-19 -
ادامه مطلب