پیام تقدیر و تشکرآقاى دكتر میرزابیگی معاون سابق پرستاری وزارت از شرکت کنندگان و برگزار کنندگان مراسم تودیع مورخه ۹۶/۸/۸

منتشرشده در اخبار عمومی
جمعه, 12 آبان 1396 ساعت 10:21
پیام تقدیر و تشکرآقاى دكتر میرزابیگی معاون سابق پرستاری وزارت از شرکت کنندگان و برگزار کنندگان مراسم تودیع مورخه ۹۶/۸/۸

پیام تقدیر و تشکرآقاى دكتر میرزابیگی معاون سابق پرستاری وزارت از شرکت کنندگان و برگزار کنندگان مراسم تودیع مورخه ۹۶/۸/۸

باسمه تعالي
جامعه خدوم و پر تلاش پرستاري کشور
مديران محترم پرستاري، روسای محترم دانشکده ها، دانشجویان عزیز، مدیران و مسئولین انجمنها، تشکلها، اعضاي محترم شورايعالي، روساي محترم هيئت مديره ها و مسئولين محترم سازمان نظام پرستاري كشور!

سلام عليكم

به فضل ورحمت الهى ؛ تاريخ هشتم آبانماه (هشتمين ماه سال) به يمن عنايت و بزرگواري هشتمين امام رئوفمان، تلاش بسیاری از رفقا، مشاركت بسيارى از دوستان اعم از همراهان امروز و همکاران ديروزم و بویژه با حضور برادر بسیار ارجمندم وزير گرانقدر و بزرگوار بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خواهر عزیزم سرکارخانم دکتر حضرتی معاون جدید پرستاری، پیشکسوتانی چون خانم دکتر مداح، آقای دکتر عابدی ؛....و مشارکت پرشور تمامی نمادها و نهادهای پرستاری براي حقير روزي افتخار آميز و فراموش نشدني بود.
خداي را با تمام وجود سپاس مي گذارم كه همه دوستان اعم از طيف موافق، منتقد و حتی مخالفین عزیز با حضور و ابراز محبت، نه فقط از حقير- که کسی نیستم - بلكه از ارزشها، اصالت حرفه ای و تاریخ ديروز وامروز خود قدرداني كردند. بي شك اگر نبود عنايات خداوند متعال، تفضل ائمه اطهار و مشاركت، همراهي و كمك یکایک دوستان از طيف هاي متفاوت، اين بنده ناچيز حتما به تنهايي عددي نبودم كه اكنون در مراسم توديع و باز پس دادن امانتي که چند صباحى به حقیر سپرده شده بود، اين همه مورد محبت و لطف شما عزيزان قرار گيرم.
لذا بر خود لازم ميدانم به رسم ادب قدرشناسی و تکریم متقابل:
۱- تشكر و قدرداني کنم از جناب دكتر هاشمي مقام محترم وزارت كه در طول دوره معاونتم، باوسع نظر، صداقت و سختکوشی، علاوه بر حمايت هاي بيدريغ شان با اتخاذ استراتژی حرکت بر مدار مثبت و عملکرد نتیجه گرا، به خوبي حمایتمان کردند و در هر جا كه براي رفع چالشي نیاز به همراهی و حمایت ویژه بود، به هنگام و بدون فوت وقت وارد عمل مي شدند و در طول دوره معاونت بنده چندين بار اينگونه حمايت هاي خاص ایشان به خصوص درتثبیت جايگاه و موقعیت معاونت پرستاري مثمر ثمر افتاد و همينطور دستاوردهای معاونت را مرهون حمايت ايشان و تيم كارى شان میدانم. همچنين علاوه بر دستاوردهاى موجود ،با همفكري و همراهي ايشان فرصتهاى زيادى خلق شد كه از برخي آنها به خوبي استفاده شد و متاسفانه فرصت هاي بسيار طلايي، ناب و غير قابل تكراي نيز به دليل برخي حواشي ، سوخت و از بین رفت كه اميدوارم توجه به آنها حداقل به عنوان عبرتهایی مهم وسرنوشت ساز پیش روی مسئولین فعلی باشد.
۲- با تبريك مجدد به سركار خانم دكتر حضرتي از زحمات ايشان و ساير همكاران معاونت اعم از مديران كل وكارشناسان وكاركنان كم تعدادوپرتلاش معاونت در برگزاري اين مراسم پر افتخار و دلگرم کننده قدرداني مي كنم و برایشان از صمیم قلب و از عمق جان آرزوی توفیق دارم و اطمینان دارم با مدیریتى مشفقانه و هدفمند ؛ درمسير پيش رو موفق خواهندشد. از سایر معاونين و مديركل حوزه وزارتى ؛ مدير كل روابط عمومى وساير مديران کل وزارت، نيز سپاسگزارم.
٣-از رياست و اعضای محترم بورد پرستاري، روساي دانشكده هاي پرستاري و بخصوص دانشكده های پرستاری تهران و كل كشور، همكاران عزيزم مديران پرستاري دانشگاه هاي علوم پزشكي، مترونها، سوپروايزرها، سرپرستاران و عموم پرستاران نيز سپاس گذاري و قدرداني مي كنم.
٤- از برادران و خواهران عزيزم و همسنگران ديروزم درسازمان نظام پرستاري، اعم از روسا و اعضای محترم هيئت مديره ها، اعضاي محترم شورايعالي، رياست محترم شورا يعالى و رياست محترم سازمان و معاونين ايشان و همه كساني كه از اين سازمان در روز توديع حضور داشتند نيز قدرداني ميكنم.
 ٥- از مسئولين محترم تشكل هاي علمي، صنفي و سياسي پرستاري به ويژه همكاران عزيزم، رئیس و اعضای محترم هیات مدیره انجمن پرستاري، دبير كل و اعضاي محترم خانه پرستار و مديرعامل محترم و مسئولین موسسه قرض الحسنه امام جواد (سخاوت) و سایر تشکلها به سبب همكاريها وحضورشان دراین مراسم سپاسگزارم.
 ٦- از مدير عامل پرتلاش و كاركنان سخت كوش موسسه كار آفرينان آوا سلامت كه بدون حاشيه وبافعاليت شبانه روزى دركنار حقير وهمكارى متقابل، بخش عمده اي از بار تامين نيروي پرستاري جوان ما را دربسيارى ازبيمارستانها ، باروش غیردولتی و عادلانه به دوش كشيده و در كل كشور فعالانه و علاج جویانه تلاش مي كنند. نيز متشكرم.
 ٧- ازمسئولين محترم سازمان بسيج جامعه پزشكي كشور ، کانون آن بسیج در وزارت بهداشت ؛اعضای کمیته دانشجویی و کمیته مرکزی بسیج پرستاری به سبب همكاريها ى زياد در طول ٤ سال گذشته وحضورشان دراين مراسم نيز سپاسگزارم

٨- از همکاران دیروز و همراهان امروزم اعضای محترم مجمع نمایندگان ادوار مختلف شورايعالي، روسا و اعضای هيئت مديره هاي نظام پرستاري دوره هاي اول تا چهارم كه زحمت طراحى ایده و ساخت تنديس را كشيده بودند و با حضور پر شور خود حقير را شرمنده كردند سپاسگزارم و
از اميدهاي آينده ام، دانشجويان عزيز پرشور و شعور و اعضاى تشكلهاى دانشجويى كه با دغدغه و بيم و اميد فراواني، مسايل ريز و درشت را دنبال مى كردند و در اين مراسم نيز حضور فعالى داشتند، قدر دانى ويژه مى كنم.
از همه گردانندگان وشركت كنندگان در اين مراسم كه قطعا متحمل زحمات زيادي شده بودند، از همه و همه با زباني الکن و بياني قاصر قدرداني و تشكر مي كنم و متقابلا براي همه عزيزان و خانواده هاي گرانقدرشان از درگاه ذات اقدس احديت، سلامتي، صفا، صميميت، شادابي و شادكامي آرزو ميكنم و از خداوند متعال مي خواهم همه دوستان، دوستداران، همکاران، منتقدين و مخالفين عزیز را در اعلي درجه ممكن، قرين و غرق در نعمات الهى توأم با سلامتي و توفيق روز افزون نمايد.
من اعتقاد دارم، هر کس براساس برداشت خود از اطلاعات موجود درفضاهای واقعى يا مجازى، و بر اساس توان تفسیر و بضاعت تحلیل شخصی خود، ما را قضاوت کرده است. لذا عقیده هر کس برای بنده هم بسيارمحترم است و هم ازآنجا که باعث رشد وتعالی، استقلال عمل بيشتر، تجربه مندى فراوان ما و صیقل خوردن برخی از تصمیمات ما شدند پس اسباب تشکر مضاعفم رافراهم کرده اند.

دوستان عزیز!
همانگونه که در مراسم توديع نيز نكاتي را بيان داشتم اكنون كه، تجربه يك دوره چهار ساله از عمر معاونت پيش روى ماست و حقیقتا از برخي مسائل چه موفقيت هاى زياد و چه فرصت سوزي هاى اندك اما مهم ، عبرت هاي درس آموزى را فرا روي مسئولين فعلى جامعه خدوم و صبور پرستاري گذاشته است و اكنون كه با وجود يكي ديگر از چهره هاي خدوم، دلسوز و علاقه مند پرستاري در كسوت معاونت، فصل جديدي از كار و تلاش ، آغاز شده و اكنون كه وزير محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشكي همچون هميشه، همگان را دعوت به همكاري و همياري كرده اند، از همه دلسوزان حرفه پرستاري دعوت مي كنم كه انسجام تاريخ ۹۶/۸/۸ را در عمل در تمامی ايام و لحظات خود، جاری كنند. خوب است حاضرین در عكس دسته جمعي پايان مراسم آن روز- كه حاكي از حضور تقريبا تمام نهادها و نمادهاي پرستاري با سلايق مختلف می باشد - اين حضور را ، صرفا به يك عكس يادگاري بی اثر وبی عمل بدل نكنند. بلكه با انسجام وإجماع ؛ آن را به نقطه عطفي براي صعود و نيل به ساير اهداف بلند وارزشمند
حرفه اي، علمي پرستاري تبديل كنند. وحقيتا ياد بگيريم كه هر كس می تواند با حفظ موضع و جایگاه حقيقى وحقوقى خود و با دانستن نقش ، جايگاه و وظايف قانوني خود و دیگران، در اعتلاي بيشتر حرفه نقش موثرى ايفا كند.
عزيزان من !
تعاون و همكاري يعني اينكه هر كس، هر توان، بضاعت و آورده اي که دارد می تواند روي توان و بضاعت ديگري بگذارد، تا هم افزايي ايجاد شود. آنچه حقير با تجربه اندكم از گذشته و آينده پرستاري و مراقبت هاي پرستاري وانتظار مردم ومسئولين مي فهمم، و نگران آن هستم ؛چگونگی رقم خوردن تحولات آينده پرستارى است که مثبت باشند یا منفی.
با يك رويكرد و پارادايم توصيفي اگر بخواهيم دورنما و آينده مراقبت هاي پرستاري و پرستاران را ترسيم كنيم، با عنايت به حصول تعداد نسبتا قابل توجهی از خواسته ها و مطالبات زير بنايي دريك دهه گذشته (٨٤ تا ٩٥) مانند:
تاسيس و فعالیت موثر معاونت
 فعالیت موثر و تقریبا طولانی سازمان
 توسعه و تعالی سطوح تحصيلي دانشگاهي وغیردانشگاهی
توسعه کمی و کیفی دانشكده ها
هدفمندسازی درصد و تعداد فارغ التحصيلان كارشناسي و بالاتر،
 نیل افتخار آمیز به برخی استانداردهای پایه مانند استاندارد نیروی انسانی پرستار به تخت که رشد سریع و چشمگیری حاصل شد. طوری که نسبت به ابتدای دهه ۸۰ که تعداد كارشناس پرستاری به ازای هرتخت فقط ۰.۲ و كل نیروهای گروه پرستاری فقط ۰.۶ به ازای هرتخت بود و اكنون به فضل الهی تعداد نیروی كارشناس پرستاری فعلا به ازای هرتخت ۱ نفر و تعداد كل گروه پرستاری فعلاحدود ۱.۲ به ازای هر تخت است که در سند جدید درمان هنوز هم با رشد بسیار مناسبی روبرو خواهیم بود.
 دربعد حقوق و مزایا در احكام كارگزيني دولتي ونیز روشهای غیر دولتی اقدامات اختصاصى زیاد اما ضروری انجام شد.
تصويب برخي مصوبات و قوانين در دولت و مجلس مثل:
موضوع ارتقا مسير شغلي
 قوانين استخدام ها در طول برنامه چهارم، پنجم و ودرطول طرح تحول و ...
قانون ارتقا بهره وري
قانون تعرفه گذاري ( هرچند بخش هوم كر آن اجرا شده)
سطح بندي مراقبتهاي پرستاري
 ابلاغ شاخص هاي ملي

بازنگري دروس و سطوح تحصيلي دانشگاهي از كارشناسي تا دكتري

افزايش هدفمند ظرفيت دانشكده هاي پرستاري
 تاثيربر تنظيم سند عرضه و تقاضاي نيروي انساني
ساماندهي روش هاي مراقبت در بالين
توسعه وتعالی وگسترش پرستاري جامعه نگر
تاسيس موسسه اختصاصي تامين نيروي غير دولتي پرستاري ( آوا سلامت ) به كارگيري ۴۳۵۰۰ نفرگروه پرستاری
افزايش سهم دريافتي كاركنان غير پزشك از درآمد اختصاصي( كارانه ها دو برابرو كارانه بگيرها بيش از دو و نيم برابري نسبت به سال ۹۲ افزایش داشت)
اعطاي پروانه صلاحيت حرفه اي
جذب اعضاي هيئت علمي باليني
تجديد نظر، بازنگري و تدوين شرح وظايف جديد وساماندهى جايگاه وردههاى تمام گروه هاي حرفه اي و غير حرفه اي پرستاري
قرار گرفتن پرستاري در زمره مشاغل حاكميتي
قرار گرفتن چند موضوع مهم پرستاري در برنامه ششم توسعه
تدوين واجراى نرم افزارهاي مديريتى اختصاصى پرستارى
توسعه فعاليت هاي بين المللي و ...

كه بحمدالله تا این زمان، و به تناسب زمانه، زمینه و امکان فعالیت، این داشته ها، ذخایر و منابع بسيار ارزشمند و ذي قيمتي است که به کمک يكايك شما دوستان و همكاران به سختى بدست آورده ایم، لیکن به عقیده حقیر اكنون مي بايست براي نیل به دو هدف مهم و تضمين كننده حيات و كارآمدى حرفه اى دیگر هم تلاش كرد:
الف: اطمينان از تاثير دستاوردها و داشته هاى كنونى بر كيفيت خدمات و مراقبت هاي پرستاري براي مردم در بالين و جامعه
ب: تلاش براي كسب ساير اولويتها يا به عبارتى، نداشته ها با استفاده از همكاري هاى تيمى و كسب حمايت هاي مردمي، اجتماعي و حرفه ای.
لذا دوستان و همكاران عزيز اتخاذ رويكرد و روند حرفه اي گرايي، به معني ناديده گرفتن مطالبات صنفي و صنفي گرايي نيست. ليكن اگر به تنهايي از ماموريت كلي صاحبان علم مراقبت (پرستاران ومراقبتهاى پرستارى ) غفلت شود و به جاي اتخاذ رويكرد حرفه اي گرايي سلامت محور و مردم محور، فقط به مطالبات صنفي و صنفي گرايي محض روي بياوريم، مطمئنا، آينده مراقبت هاي پرستاري و سرنوشت صاحبان علم، هنر و حرفه پرستاري يا با استحاله روبرو مي شود يا با بن بست و انزوای همیشگی.
لذا امیدوارم اکنون که این دو امانت مهم (معاونت و سازمان) را با تمامی دستاوردهايشان - که حاصل عمر وخون دل خوردنهاى تعداد زیادی از منتخبین، مدیران و پرستاران دلسوز جامعه پرستاری می باشد را نیز به امانت به مسئولین محترم فعلی می سپاریم، همگان با كمك به معاون جديد تازه نفس سركار خانم دكتر حضرتى، كارى كنند كه همچنان اكنون وآينده، كسب دستاوردهاى افتخار آمیز، تداوم داشته باشد و آینده حرفه عزیزمان نسبت به امروز پرمحصول تر و شاداب تر باشد و "مردم، نظام سلامت و مراقبت هاي پرستاري"، هر سه بطور متوازن و متعادل از اين حرفه منتفع شوند.انشاالله

ميرزابيگي معاون سابق پرستاری
۹۶/۸/۱۲

روابط عمومی انجمن پرستاری ایران 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

مروری برخبرها

اخبار انجمن

جلسه پایان سال هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران جلسه پایان سال هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران جلسه پایان سال هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران: به گزارش...

پيام معاون پرستاري وزير بهداشت به مناسبت ششمين كنگره ملي اخلاق پرستاري كشور پيام معاون پرستاري وزير بهداشت به مناسبت ششمين كنگره ملي اخلاق پرستاري كشور پيام معاون پرستاري وزير بهداشت به مناسبت ششمين كنگره ملي...

پیام تسلیت دکتراصغرفتائی به مناسبت درگذشت همکار گرامی ژاله محمدعلیها پیام تسلیت دکتراصغرفتائی به مناسبت درگذشت همکار گرامی ژاله محمدعلیها  پیام تسلیت دکتراصغرفتائی به مناسبت درگذشت همکار گرامی...

دل نوشته ها

دلنوشته دکتر فتائی+روزپرستار 94 دلنوشته دکتر فتائی+روزپرستار 94 به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار سال 94  ...

اخبار عمومی

مقالات و پژوهش

منتفی‌بودن فعالیت ۸ نهاد در انتشار بوی بد در تهران منتفی‌بودن فعالیت ۸ نهاد در انتشار بوی بد در تهران منتفی‌بودن فعالیت ۸ نهاد در انتشار بوی بد در تهران آغاز...
1397-11-04 -
ادامه مطلب
هر آنچه درباره بیماری هموفیلی باید بدانید هر آنچه درباره بیماری هموفیلی باید بدانید هر آنچه درباره بیماری هموفیلی باید بدانید به‌نظر شما چه...
1397-10-15 -
ادامه مطلب
آشنایی با دیالیز کلیه و روش‌های انجام آن آشنایی با دیالیز کلیه و روش‌های انجام آن آشنایی با دیالیز کلیه و روش‌های انجام آن دیالیز کلیه...
1397-10-11 -
ادامه مطلب
AS چيست؟ AS چيست؟  AS چيست؟ همه چیز در مورد بیماری اسپوندیلیت آنکیلوزان  (...
1397-10-03 -
ادامه مطلب
ناباروری چیست و چه عللی دارد؟ ناباروری چیست و چه عللی دارد؟ ناباروری چیست و چه عللی دارد؟  ناباروري را اين طور...
1397-09-26 -
ادامه مطلب