بازدید مدیرکل دفتر ارتقا سلامت معاونت پرستاری از حادثه بیمارستان میاندوآب

منتشرشده در اخبار عمومی
یکشنبه, 23 مهر 1396 ساعت 10:29
بازدید مدیرکل دفتر ارتقا سلامت معاونت پرستاری از حادثه بیمارستان میاندوآب

بازدید مدیرکل دفتر ارتقا سلامت معاونت پرستاری از حادثه بیمارستان میاندوآب

❇️آقای نجاتیان: حال مصدومان حادثه انفجار در بیمارستان میاندوآب رو به بهبود است

✅مدیر کل دفتر ارتقا سلامت و خدمات بالینی پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که امروز برای بازدید از وضعیت حادثه انفجار بیمارستان میاندوآب به این شهر رفت، گفت: حال 6 مصدوم این حادثه رو به بهبود است.
✅به گزارش روابط عمومی معاونت پرستاری وزارت بهداشت احمد نجاتیان افزود: صبح امروز-شنبه- بلافاصله پس از انتشار خبر انفجار در بخش آی سی یو بیمارستان فاطمه الزهرای میاندوآب به دستور سرکار خانم دکتر حضرتی، معاون پرستاری به این شهر اعزام شدیم.

✅وی گفت: این حادثه ساعت 2 و 30 دقیقه بامداد شنبه در پی آتش سوزی و انفجار یک دستگاه ونتیلاتور در بخش آی سی یو بیمارستان فاطمه الزهرای شهر میاندوآب رخ داد و در این حادثه متاسفانه یکی از بیماران فوت کرد و 6 نفر دیگر شامل چهار بیمار بستری و دو پرستار مصدوم شدند.

✅نجاتیان افزود: در پی انفجار یک دستگاه ونتیلاتور در این بخش بیمارستانی، این بخش دچار آتش سوزی شد و دورد غلیظی در بخش منتشر شد.

✅مدیر کل دفتر ارتقا سلامت و خدمات بالینی پرستاری وزارت بهداشت گفت: در این بخش 5 بیمار بستری بودند که یکی از بیماران برای ادامه درمان به ارومیه اعزام شد و سه بیمار دیگر نیز در بخش های دیگر بیمارستانی شهر میاندوآب تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند و خوشبختانه علایم حیاتی این بیماران تحت کنترل است.

✅وی افزود: این حادثه در نیمه شب رخ داد و انفجار دستگاه ونتیلاتور حادثه مهیبی را در بیمارستان ایجاد کرد و اگر همکاری و فداکاری پرستاران این بخش نبود که از دل و جان برای نجات بیماران تلاش کردند، معلوم نبود وضعیت بیماران این بخش چه می شد.

✅نجاتیان گفت: زمان این حادثه سه پرستار در شیفت بودند که دو نفر از پرستاران آقا به سرعت برای نجات بیماران وارد فضای پر از دود بخش شدند و البته به سرعت و بعد از چند دقیقه عوامل آتش نشانی و مسئولان بیمارستان نیز در محل حادثه حاضر شدند و توانستند به سرعت چهار نفر از بیماران مصدوم را از بخش خارج کنند اما یکی از بیماران که بیمار بدحالی بود متاسفانه در این حادثه فوت کرد.

✅وی اضافه کرد: به علت دود غلیظی که در بخش ایجاد شده بود، بیماران بستری در این بخش دچار عوارض تنفسی شده اند که تحت درمان هستند.
✅نجاتیان گفت: در این حادثه یکی از پرستاران نیز دچار عوارض شدید تنفسی شد که تا صبح امروز تحت مراقبت با دستگاه تنفس مصنوعی بود و خوشبختانه امروز از دستگاه آزاد شد اما هنوز یک مقدار دچار تنگی نفس است ولی به گفته پزشک معالج، حال وی رو به بهبود است و امیدواریم به زودی مرخص شود.

✅وی افزود: دستور خانم دکتر حضرتی، معاون پرستاری وزیر بهداشت و به نمایندگی از وزارت بهداشت امروز با خانواده بیماران و مصدومان این حادثه دیدار کردیم و هماهنگی های لازم انجام شد که هر امکان و نیازی که برای درمان و مداوای آنان باشد تامین شود.

✅وی ادامه داد: در این بازدید، مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و تبریز و نیز مسئولان بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب حضور داشتند.

⭕️نجاتیان درباره علت این حادثه گفت: علت این حادثه از طرف آتش نشانی و دانشگاه علوم پزشکی در حال بررسی است ولی به گفته شاهدان عینی نقص فنی دستگاه ونتیلاتور موجب بروز این حادثه شده است متاسفانه یک بیما رجان خود را دراین حادثه ازدست داده است
روابط عمومی انجمن پرستاری ایران

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

مروری برخبرها

اخبار انجمن

پیام تبریک نوروز ۹۷ توسط دکتر اصغر فتائی ریاست انجمن پرستاری ایران پیام تبریک نوروز ۹۷ توسط دکتر اصغر فتائی ریاست انجمن پرستاری ایران پیام تبریک نوروز ۹۷ توسط دکتر اصغر فتائی ریاست انجمن پرستاری...

جلسه نشست پایان سال ۹۶ اعضاء هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران جلسه نشست پایان سال ۹۶ اعضاء هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران جلسه نشست پایان سال ۹۶ اعضاء هیئت مدیره انجمن پرستاری ا...

دل نوشته ها

دلنوشته دکتر فتائی+روزپرستار 94 دلنوشته دکتر فتائی+روزپرستار 94 به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار سال 94  ...

اخبار عمومی

مقالات و پژوهش

گرمازدگی و سرمازدگی گرمازدگی و سرمازدگی        گرمازدگی و سرمازدگی       گرمازدگی :        گرمازدگی...
1397-02-04 -
ادامه مطلب
داروهای OTC یا بدون نسخه : داروهای OTC یا بدون نسخه : داروهای OTC یا بدون نسخه :  کلمه  OTC  مخفف (Over the counter) ...
1397-02-03 -
ادامه مطلب
پانسمان:  Dressing پانسمان: Dressing پانسمان:  Dressing پوشش استریل روی زخم را پانسمان می گوین...
1397-02-02 -
ادامه مطلب
مسمومیت ها :   Poisoning مسمومیت ها : Poisoning مسمومیت ها :   Poisoning تعریف سم: سم ماده ایست که اگر به م...
1397-01-30 -
ادامه مطلب
آسیب های اسکلتی : آسیب های اسکلتی : آسیب های اسکلتی : تعریف شکستگی : به از بین رفتن امتداد، ...
1397-01-29 -
ادامه مطلب