پیام آقای میرزابیگی معاون سابق پرستاری

منتشرشده در اخبار عمومی
جمعه, 21 مهر 1396 ساعت 16:49
پیام آقای میرزابیگی معاون سابق پرستاری

پیام آقای میرزابیگی معاون سابق پرستاری

نگاه به گذشته پرافتخار، چراغ راه آینده پرستاری،،

جامعه خدوم و صبور پرستاری

برادر ارجمند، جناب دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

خواهر گرانقدر، سرکار خانم دکتر حضرتی، معاون محترم پرستاری وزارت متبوع

اینک به فضل و رحمت الهی، با توکل و توسل به ائمه اطهار و با حمایت های همه جانبه آحاد جامعه خدوم و صبور پرستاری چه در قالب نهادهای هویتی، حرفه ای، علمی و چه درقالب مدیران محترم پرستاری دانشگاهها، دانشكده ها دربخشهاى دولتى و غير دولتى آنهم به بضاعت و استعداد بالغ بر ۱۴۰۰۰ مدیر در سراسر کشور و چه در قالب آحاد پرستاران و خانواده عزيز پرستاری به مقطع و مرحله ای رسیده ایم که با خیال آسوده می توان گفت: روند حرفه ای شدن، اجتماعی شدن، خود شکوفایی و استقلال حرفه اى را طی کرده ایم و محصولات این درخت تنومند پرثمر را که نیاکان خوب ما بذر آن را کاشتند و من و شما در دو سه دهه گذشته تا کنون از " فعل و علم " مراقبت، با تمام وجود پرستاری کرده ایم تا به این مرحله رسیده ایم و اكنون محصولات و داشته هایی همچون معاونت پرستاری (معاونت مراقبت های پرستاری)، سازمان نظام پرستاری، تعداد ۱۹۳ دانشکده پرستارى، تشکل های علمی، اجتماعى، سياسى فرهنگى و اقتصادى متعدد، بیش از ۲۰۰ هزار نفر فارغ التحصیل پرستاری، اساتید گرانقدر، دانشجویان زیاد ( ۶۰۰۰۰ نفر درمقاطع مختلف)، بهبود نسبى استاندارد گروه پرستارى به تخت و به جمعيت نسبت به سالهاى قبل، تصويب قوانين متعدد پرستارى در مجلس و دولت محترم، توسعه پرستارى جامعه نگر، بازنگرى آموزشها و روشهاى مراقبت و... و بسیاری داشته های دیگر را همچون سرمایه های عظیم و گرانقیمتی را برای حرفه خود کسب کرده و به داشتن این همه داشته ها بر خود می بالیم.

✅ بی شک اگر نبود حمایتهای همه جانبه ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی، از رهنمود های مقام معظم رهبری و حمایت های بیدریغ معظم له گرفته، تا حمايتهاى ساير مسئولين قوا و بويژه حمايتهاى عملياتى همه جانبه وزیر جهادى وفرهیخته مان، کسب این همه دستاورد محال و غیر ممکن می نمود.

✅لذا اکنون که بنا به درخواست و اصرار حقیر، مبنى بر اینکه براى دوره دولت دوازدهم، از خیل عظیم سرمایه های ارزشمند انسانى پرستاری براى تصدى پست معاونت پرستاری وزارت از عزیز دیگری استفاده شود و جناب دکتر هاشمی عزيز، نیز پذیرفتند، سر سجده بر آستانه حضرت دوست می سایم، که برای انتخاب و انتصاب معاون پرستاری، نيز ایشان با همان درایت و هوشمندی هميشگى خود، با مد نظر قرار دادن شاخص ها و معيارهاى متعددی دربين بانوان مدير از معيار به مصداق رسيدند و اين مصداق هم خوشبختانه، شرایط جامع یک مدیر بانوى ارشد توانمند را دارند.
اینکه سوابق علمی، بالینی، حرفه ای، اجرایی و ... در یک فرد تجمیع شده باشد تا بتوانند با سلایق و تنوع گروه های علمی، بالینی، حرفه ای، اجتماعی و ... ارتباط مناسب را بر قرار کنند. ایده و عقیده بسیار ارزشمند و ستودنی وزیر محترم می باشد و اینکه به جهت کثرت حضور بانوان در حرفه پرستاری یک بانو در راس مدیریت ارشد قرار بگیرد نیز همینطور.

✅لذا به همکار عزیزم سرکار خانم حضرتی که از نیروهای ارزشمند شناخته شده و دارای سوابق متمادی بالینی آموزشی، حرفه ای، صنفی و دارای روحیات تعاملی و مشارکت طلبی میباشند كه به عنوان معاونت منصوب شدند، اين انتصاب را ازصميم قلب به ايشان تبریک میگویم.

✅از جناب دکتر هاشمی وزير جهادى، و پرتلاش مان نیز بخاطر اعتماد به حقیر در طول ۴ سال گذشته و از آن مهمتر حمایتهای بیدریغ و همه جانبه شان که بسیار راهگشا و علاج جویانه بود قدردانی میکنم و از اینکه جایگاه معاونت را در طول ۴ سال قبل نه تنها تثبیت کردند، بلکه به توسعه، کارآمدی و عملياتى نمودن برنامه هاى اساسى و زير ساختى آن کمک شایانی کردند، تشکر فراوان مى كنم و از يكايك معاونين وزارت، مديران كل و همكارى ساير معاونتها ممنون و متشكرم.
✅ و اما نکته بعد خطاب به جامعه خدوم، صبور پرستاری و همكاران پرستارم :
پر معنا ترین و پر مغزترین گذاره و اشاره در مورد موقعیت های خدمت گذاری دنيوى ( پست و مقام) راحضرت امام ( ره) با یک جمله تبیین فرمودند: " که این پست و مقام ها ماندنی نیست که اگر بود به من و شما نمیرسید."

بى شك هر چند سال مسئولیت در یک موقعيت، فرصتی برای خدمت به بندگان خداست. لذا دوره حقیر و چهار سال گذشته همچون چند دوره قبل از آن، در موقعيتها وکسوت های دیگر گذشت. قضاوت در مورد این مقاطع با شما عزیزان و تاریخ پر فراز و نشیب پرستاری است.

❇️ لذا در وهله اول: اگر قصوری از حقیر سر زده، جز خودم کسی را مقصر نمی دانم، و از همه علاقمندانم نیز درخواست دارم که به خود و دیگران هم این گونه بنگرند و به سادگی و به راحتى، یکدیگر را مورد نقد و قضاوت قرار ندهیم.

 روابط عمومی انجمن پرستاری ایران

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

مروری برخبرها

اخبار انجمن

عنوان خبر تست در اینجا مطلب قرار می یگرد در اینجا مطلب قرار می یگرد در...

ساماندهی صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران ساماندهی صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران ساماندهی صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران سخنگوی کمیسیون ...

ساماندهی صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران ساماندهی صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران ساماندهی صدور صلاحیت حرفه ای پرستاران سخنگوی کمیسیون ...

دل نوشته ها

دلنوشته دکتر فتائی+روزپرستار 94 دلنوشته دکتر فتائی+روزپرستار 94 به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار سال 94  ...

اخبار عمومی

مقالات و پژوهش

بیماری پارکینسون بیماری پارکینسون تشخیص پارکینسون تشخیص بیماری پارکینسون عموما بالینی است...
1397-08-21 -
ادامه مطلب
بیماری آلزایمر بیماری آلزایمر آلزایمر یک بیماری پیشرونده زوال حافظه و دیگر کارکردهای...
1397-08-21 -
ادامه مطلب
بیماری MS بیماری MS انواع حالات بیماری MSMS عود کننده-فروکش کننده (RRMS) افراد مبتلا...
1397-08-20 -
ادامه مطلب
صرع صرع صرع تنها یک بیماری نیست بلکه یک نشانه بیماری است که می‌تواند...
1397-08-20 -
ادامه مطلب
کولیت روده کولیت روده ه گزارش روابط عمومی  گروه انجمن پرستاری ایران : کولیت به...
1397-08-19 -
ادامه مطلب