کمک به اقتصاد کشور و تشویق جوانان برای ورود به حرفه پرستاری از نتایج تصویب تعرفه های پرستاری در منزل

منتشرشده در اخبار عمومی
چهارشنبه, 31 خرداد 1396 ساعت 09:45
کمک به اقتصاد کشور و تشویق جوانان برای ورود به حرفه پرستاری از نتایج تصویب تعرفه های پرستاری در منزل

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: پرستاری با تصویب تعرفه های مراقبت در منزل وارد مرحله جدیدی می شود

کمک به اقتصاد کشور و تشویق جوانان برای ورود به حرفه پرستاری از نتایج تصویب تعرفه های پرستاری در منزل

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصویب تعرفه های پرستاری در منزل را مصوبه ای بی نظیر خواند و گفت: با این مصوبه پرستاری وارد فاز جدیدی می شود و با کاهش رنج و مشقت بیماران و خانواده های ایرانی به یکی از آرمان های جمهوری اسلامی جامه عمل می پوشاند.

به گزارش روابط عمومي انجمن پرستاري ايران به نقل از وبدا، دکتر حیدرعلی عابدی افزود: مصوبه ای که در هیئت دولت به تصویب رسید در نوع خود بی نظیر است و ما تا کنون چنین مصوبه ای نداشته ایم که به امر مراقبت از افراد نیازمند در سطح جامعه و در منازل بپردازد و این موضوعی فراموش شده در جامعه بود.

وی افزود: از دکترهاشمی وزیر بهداشت که مجدانه از این طرح حمایت کردند، قدردانی می کنیم و جا دارد از معاونت پرستاری که همواره و به جد دنبال گسترش خدمات پرستاری در سطح منازل برای نیازمندان است، تشکر کنم . همچنین از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز تشکر می کنم که نسبت به این بحث و گنجاندن آن در برنامه ششم توسعه، توجه جدی داشتند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: خوشبختانه امروز مرحله جدیدی در حرفه پرستاری بوجود آمده که از جهات مختلف بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: این مصوبه کمک به نیازمندان واقعی به خدمات مراقبتی در سطح جامعه است که نیازی ندارند در بیمارستان بستری شوند و متاسفانه تا کنون فراموش شده بودند و با این مصوبه از این پس دولت جمهوری اسلامی به آنها توجه خواهد کرد.

دکتر عابدی تصریح کرد: این مصوبه در حقیقت در راستای فرمایش مقام معظم رهبری است که فرموده اند، باید طوری برنامه ریزی شود که بیمار جز رنج بیماری، رنج دیگری را متحمل نشود و با این مصوبه ما به یکی از آرمان های جمهوری اسلامی نزدیک خواهیم شد و آن اینکه بخشی از رنج ها و مشقت های بیماران را کم می کند.

وی افزود: این مصوبه کمک موثری به اعضای خانواده ها می کند زیرا خانواده هایی که رنج مراقبت از بیمار را به دوش می کشند با این برنامه می توانند تحت فشار کمتری باشند و بار آنها سبک تر شود.

کمک به اقتصاد کشور
این نماینده مجلس تصویب تعرفه مراقبت های پرستاری در منزل را کمک به اقتصاد کشور دانست و گفت: به هر حال بسیاری از افراد هستند که به دلیل نگهداری و مراقبت از یکی از اعضای خانواده خود که نیازمند به خدمات مراقبتی هستند، مجبورند از محیط کار فاصله بگیرند و در منزل بمانند.

وی تصریح کرد: با این مصوبه صحنه جدید و میدان نوینی برای فعالیت های پرستاران باز خواهد شد و پرستارانی که تا امروز جویای کار بودند و به هر دلیل تمایل به فعالیت در بیمارستان نداشتند، می توانند با تشکیل کلینیک های مراقبت پرستاری طرف قرارداد بیمه و بیمارستان، خدمات پرستاری را در سطح منازل به مردم ارائه دهند و حق الزحمه خود را بر اساس مصوبه هیئت وزیران دریافت کنند.

تشویق جوانان برای ورود به حرفه پرستاری
دکتر عابدی خاطر نشان کرد: از همه مهمتر اینکه این مصوبه یکی ازنقاط مثبتی خواهد بود تا جوانان ما که جویای کار هستند به رشته پرستاری روی بیاورند و بیش از پیش شاهد استقبال جوانان برای ورود به حرفه پرستاری باشیم.

روابط عمومي انجمن پرستاري ايران

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

مروری برخبرها

اخبار انجمن

پیام تبریک نوروز ۹۷ توسط دکتر اصغر فتائی ریاست انجمن پرستاری ایران پیام تبریک نوروز ۹۷ توسط دکتر اصغر فتائی ریاست انجمن پرستاری ایران پیام تبریک نوروز ۹۷ توسط دکتر اصغر فتائی ریاست انجمن پرستاری...

جلسه نشست پایان سال ۹۶ اعضاء هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران جلسه نشست پایان سال ۹۶ اعضاء هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران جلسه نشست پایان سال ۹۶ اعضاء هیئت مدیره انجمن پرستاری ا...

دل نوشته ها

دلنوشته دکتر فتائی+روزپرستار 94 دلنوشته دکتر فتائی+روزپرستار 94 به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار سال 94  ...

اخبار عمومی

مقالات و پژوهش

آناتومی وبافتهای دهان ودندان آناتومی وبافتهای دهان ودندان   آناتومی وبافتهای دهان ودندان  آناتومی و مورفولوژی آشنایی...
1397-02-20 -
ادامه مطلب
مقدمه ای بر دستیاری دندانپزشکی مقدمه ای بر دستیاری دندانپزشکی   مقدمه ای بر دستیاری دندانپزشکی  تاریخچه دندان پزشکی...
1397-02-13 -
ادامه مطلب
گرمازدگی و سرمازدگی گرمازدگی و سرمازدگی        گرمازدگی و سرمازدگی       گرمازدگی :        گرمازدگی...
1397-02-04 -
ادامه مطلب
داروهای OTC یا بدون نسخه : داروهای OTC یا بدون نسخه : داروهای OTC یا بدون نسخه :  کلمه  OTC  مخفف (Over the counter) ...
1397-02-03 -
ادامه مطلب
پانسمان:  Dressing پانسمان: Dressing پانسمان:  Dressing پوشش استریل روی زخم را پانسمان می گوین...
1397-02-02 -
ادامه مطلب