تحقق مطالبات جامعه پرستاری و افزایش رضایت‌مندی آن‌ها

منتشرشده در اخبار عمومی
شنبه, 09 ارديبهشت 1396 ساعت 15:35
تحقق مطالبات جامعه پرستاری و افزایش رضایت‌مندی آن‌ها


تحقق مطالبات جامعه پرستاری و افزایش رضایت‌مندی آن‌ها


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این‌که تحقق مطالبات جامعه پرستاری رضایت‌مندی آن‌ها را افزایش می‌دهد، گفت: خواسته جامعه پرستاری انجام خدماتی فراتر از وضعیت فعلی است که بر همین اساس مجلس با تصویب بند( ه ) ماده ۸۹ لایحه برنامه ششم دولت را مکلف به توسعه مراقبت‌های پرستاری در منزل کرد، چون توسعه مراقبت‌های پرستاری در سطح جامعه و منزل ضروری است که با توجه به شرایط جامعه باید به آن توجه داشت و از سویی حیطه جدید کاری و درآمدی را برای پرستاران به همراه داشته که انتظار می‌رود در سال جاری به مرحله اجرایی و عملیاتی درآید.

به گزارش روابط عمومي انجمن پرستاري ايران دکتر «حیدرعلی عابدی» با بیان این‌که هیچ گونه مرکزی برای ثبت آمار مهاجرت پرستاران در کشور وجود ندارد، افزود: طی ۱۱ ماهه گذشته جمع‌بندی دقیقی از میزان مهاجرت پرستاران نشده و علاوه‌بر این مرکزی برای ثبت آمار مهاجرت پرستاران در کشور وجود ندارد که به آن مراجعه و آمارها را ارائه کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که پدیده مهاجرت در هر صنف و قشری وجود داشته و امری طبیعی بوده و در همه کشورها اتفاق می‌افتد، تصریح کرد: البته پدیده مهاجرت به بررسی و واکاوی بیشتر نیاز دارد و نمی‌توان مشکلات اقتصادی و عدم تمایل آن‌ها به خدمت در کشور را علتی برای مهاجرت‌ها دانست.

وی ادامه داد: متأسفانه همانطوری که برای علت مهاجرت سایر قشرها در کشور هیچ مطالعه و بررسی نشده است بنابراین هیچ مطالعه‌ای نیز برای علت مهاجرت پرستاران انجام نشده است و از این‌رو نمی‌توان در خصوص علت انگیزه آن‌ها به مهاجرت هیچ گونه اظهارنظری کرد.

دکترعابدی گفت: آمارها بیانگر کاهش مهاجرت پرستاران است به گونه‌ای که در سال ۹۰، ۵۰۰ و در سال ۹۳، ۳۵۰ هم‌چنین در فروردین و اردیبهشت سال گذشته نیز ۳۰ نفر از نظام پرستاری فرم اعزام گرفتند که اخذ فرم اعزام نیز دال بر خروج همه این افراد از کشور نبوده و نباید به چنین شایعاتی دامن زد.

استفاده از ظرفیت پرستاران در منازل ارتقای سطح سلامت جامعه هم‌چنین صرفه‌جویی در منابع حوزه سلامت را به همراه دارد

نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم، با یادآوری این‌که استفاده از ظرفیت پرستاران در منازل ارتقای سطح سلامت جامعه هم‌چنین صرفه‌جویی در منابع حوزه سلامت را به همراه دارد، گفت: خدمات پرستاری تحت پوشش بیمه قرار گرفته و شورایعالی بیمه این خدمات را به رسمیت شناخته است.

عابدی، ادامه داد: مطالبه دیگر پرستاران این است که پرداخت‌های اضافه کاری و کارانه آن‌ها در قالب تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری صورت گیرد که خوشبختانه این موضوع نیز در لایحه برنامه ششم مورد توجه واقع شده و هم‌اکنون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در حال تدوین آیین نامه پرداخت های کارانه در قالب خدمات پرستاری است.

فشار کاری پرستاران بسیار زیاد است

عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری با بیان این‌که فشار کاری پرستاران بسیار زیاد است، تصریح کرد: برای این موضوع هم دولت چاره‌اندیشی کرده و از چهار سال پیش ظرفیت دانشگاه‌ها را افزایش داده که محصول آن جذب پرستار و کمک پرستار بوده به گونه‌ای که بیش از ۱۰ هزار کمک پرستار در کشور تربیت شده که اگر بیمارستان‌ها و مراکز درمانی آن‌ها را جذب کنند فشار کاری پرستاران نیز کمتر می‌شود.

روابط عمومي انجمن پرستاري ايران

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

مروری برخبرها

اخبار انجمن

پیام تبریک نوروز ۹۷ توسط دکتر اصغر فتائی ریاست انجمن پرستاری ایران پیام تبریک نوروز ۹۷ توسط دکتر اصغر فتائی ریاست انجمن پرستاری ایران پیام تبریک نوروز ۹۷ توسط دکتر اصغر فتائی ریاست انجمن پرستاری...

جلسه نشست پایان سال ۹۶ اعضاء هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران جلسه نشست پایان سال ۹۶ اعضاء هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران جلسه نشست پایان سال ۹۶ اعضاء هیئت مدیره انجمن پرستاری ا...

دل نوشته ها

دلنوشته دکتر فتائی+روزپرستار 94 دلنوشته دکتر فتائی+روزپرستار 94 به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار سال 94  ...

اخبار عمومی

مقالات و پژوهش

گرمازدگی و سرمازدگی گرمازدگی و سرمازدگی        گرمازدگی و سرمازدگی       گرمازدگی :        گرمازدگی...
1397-02-04 -
ادامه مطلب
داروهای OTC یا بدون نسخه : داروهای OTC یا بدون نسخه : داروهای OTC یا بدون نسخه :  کلمه  OTC  مخفف (Over the counter) ...
1397-02-03 -
ادامه مطلب
پانسمان:  Dressing پانسمان: Dressing پانسمان:  Dressing پوشش استریل روی زخم را پانسمان می گوین...
1397-02-02 -
ادامه مطلب
مسمومیت ها :   Poisoning مسمومیت ها : Poisoning مسمومیت ها :   Poisoning تعریف سم: سم ماده ایست که اگر به م...
1397-01-30 -
ادامه مطلب
آسیب های اسکلتی : آسیب های اسکلتی : آسیب های اسکلتی : تعریف شکستگی : به از بین رفتن امتداد، ...
1397-01-29 -
ادامه مطلب