لزوم عزم دولت و وزارت بهداشت برای اجرای تعرفه پرستاری/ بسترهای قانونی فراهم است

منتشرشده در اخبار عمومی
پنج شنبه, 17 فروردين 1396 ساعت 15:46
لزوم عزم دولت و وزارت بهداشت برای اجرای تعرفه پرستاری/ بسترهای قانونی فراهم است

لزوم عزم دولت و وزارت بهداشت برای اجرای تعرفه پرستاری/ بسترهای قانونی فراهم است
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد

لزوم عزم دولت و وزارت بهداشت برای اجرای تعرفه پرستاری/ بسترهای قانونی فراهم است

با وجود گذشت قریب به ۱۰ سال از تصویب قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، این قانون کلیدی پرستاران همچنان به دلایل مختلف زیر ساختی از جمله کمبود بودجه به مرحله اجرا در نیامده است.
به گزارش روابط عمومي انجمن پرستاري ايران دکتر محمد حسین قربانی نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نسبت به جایگاه ویژه پرستاران در نظام سلامت اشراف کامل دارند و همواره تلاش این نهاد قانون گذار بر حمایت از این قشر و تصویب قوانین مرتبط با پرستاران در راستای بهبود شرایط شغلی و صنفی این حرفه شریف بوده است.

وی ادامه داد: همانطور که در دوره های گذشته نیز شاهد بودیم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از هیچ حمایتی در راستای تصویب قوانین مورد نظر پرستاران کوتاهی نکرده است و همچنان نیز اعلام می کنیم که برای رفع هر خلاء قانونی که در رابطه با این حرفه مطرح است همکاری های لازم را صورت خواهیم داد تا موانع قانونی از سر راه اجرای قوانین پرستاری به ویژه قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری برداشته شود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری تصریح کرد: با توجه به این که در حال حاضر تمام بسترهای قانونی لازم برای اجرای این قانون مهیا است بنابر این بایستی دولت محترم و وزارت بهداشت نیز عزم خود را جزم نمایند تا این قانون را به اجرا در آورند.

وی ادامه داد: البته همواره از سوی مبادی اجرایی نظام سلامت، وجود موانع زیر ساختی از جمله کمبود بودجه برای اجرای این قانون مطرح بوده است که با توجه به بودجه تعیین شده برای حوزه سلامت در سال ۹۶ می توان با مدیریت صحیح منابع مالی، این مشکل را مرتفع نمود.

قربانی در پایان ضمن بیان اینکه اهمیت به پرستاری، اهمیت به سلامتی مردم است خاطر نشان کرد: پرستاران به عنوان بیشترین نیروهای نظام سلامت، بخش اعظمی از مسئولیت ها و وظایف را در رابطه با امر سلامت جامعه بر دوش دارند بنابراین بایستی تمام مسئولین با توجه به این موضوع و نیز اهمیت به بحث سلامت مردم شرایط مناسبی را جهت ارائه خدمت برای این قشر فراهم سازند.

روابط عمومي انجمن پرستاري ايران

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

مروری برخبرها

اخبار انجمن

پیام تبریک نوروز ۹۷ توسط دکتر اصغر فتائی ریاست انجمن پرستاری ایران پیام تبریک نوروز ۹۷ توسط دکتر اصغر فتائی ریاست انجمن پرستاری ایران پیام تبریک نوروز ۹۷ توسط دکتر اصغر فتائی ریاست انجمن پرستاری...

جلسه نشست پایان سال ۹۶ اعضاء هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران جلسه نشست پایان سال ۹۶ اعضاء هیئت مدیره انجمن پرستاری ایران جلسه نشست پایان سال ۹۶ اعضاء هیئت مدیره انجمن پرستاری ا...

دل نوشته ها

دلنوشته دکتر فتائی+روزپرستار 94 دلنوشته دکتر فتائی+روزپرستار 94 به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار سال 94  ...

اخبار عمومی

مقالات و پژوهش

گرمازدگی و سرمازدگی گرمازدگی و سرمازدگی        گرمازدگی و سرمازدگی       گرمازدگی :        گرمازدگی...
1397-02-04 -
ادامه مطلب
داروهای OTC یا بدون نسخه : داروهای OTC یا بدون نسخه : داروهای OTC یا بدون نسخه :  کلمه  OTC  مخفف (Over the counter) ...
1397-02-03 -
ادامه مطلب
پانسمان:  Dressing پانسمان: Dressing پانسمان:  Dressing پوشش استریل روی زخم را پانسمان می گوین...
1397-02-02 -
ادامه مطلب
مسمومیت ها :   Poisoning مسمومیت ها : Poisoning مسمومیت ها :   Poisoning تعریف سم: سم ماده ایست که اگر به م...
1397-01-30 -
ادامه مطلب
آسیب های اسکلتی : آسیب های اسکلتی : آسیب های اسکلتی : تعریف شکستگی : به از بین رفتن امتداد، ...
1397-01-29 -
ادامه مطلب