پرستاران با عشق کار می کنند+فشار روانی کمبودها بر دوش پرستاری

پرستاران با عشق کار می کنند/فشار روانی کمبودها بر دوش پرستاری

رئیس اداره پرستاری دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: کمبود نیرو و فضا مانع از ارائه کمیت و کیفیت خدمات پرستاران می‌شود و فشار روانی آنها را افزایش داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری به نقل از مهر، اعظم مقدم افزود: در حال حاضر چون براساس چارت قدیمی و همان شبکه بهداشت و درمان کار می کنیم کمبود پرستار به صورت مصوب نداریم ولی اگر چارت جدیدی براساس ارتقای شبکه به دانشکده تدوین شود کمبود پرستار کاملا واضح است.

وی اظهار کرد: مراجعه‌کنندگان بیمارستانی بسیار زیاد هستند و لذا کمبود فضای فیزیکی، تخت و تجهیزات با نارضایتی بیماران و همراهان آنها روبرو شده است.

مقدم افزود: این کمبودها موجب نارضایتی بیماران از کادر پرستاری می شود و اعتراض ها بر فشار روانی فعالان در این شغل می افزاید.

وی ادامه داد: در پاره ای مواقع حجم مراجعان به حدی است که در راهروها نیز برای بستری بیماران باید تخت بگذاریم.

مقدم بیان کرد: وقتی بیمار داخل راهرو خدمات دریافت کند طبیعی است هم پرستار و هم همراهان بیمار ناراضی خواهند بود.

رئیس اداره پرستاری دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: کار پرستاری با توجه به کمبود نیرو و فضای کار و از طرف دیگر دستمزد کم به معنای مراقبت به توان عشق است.

وی خاطرنشان کرد: همه مردم نیشابور دیده‌اند در موانع بحرانی در مقاطع مختلف زمانی چون سیل بوژان، زلزله‌های متعدد و فاجعه انفجار قطار، پرستاران خانواده خود را رها کرده و به‌ صورت خودجوش به بیمارستان‌ها آمده و برای کاهش مشکلات مردم از وجود خود مایه گذاشته اند.

مقدم گفت: ۹۰ نفر پرستار در مراکز بهداشتی شهری و روستایی، ۲۷۰ نفر پرستار در بیمارستان ۲۲ بهمن و ۱۵۶ نفر پرستار در بیمارستان حکیم نیشابور مشغول خدمت به مردم هستند.

وی در خصوص وضعیت پرداخت اضافه‌کارها و دیگر موارد حقوقی پرستاران نیز گفت: بیمارستان‌ها خودگردان هستند و از محل دریافتی از بیمه‌ها و مراجعات بیماران، درآمد کسب کرده و هزینه جاری و پرسنلی را می‌دهند که البته چون بیمه‌ها به هر دلیلی به موقع مطالبات بیمارستان ها را پرداخت نمی‌کنند ما هم توان پرداختی‌مان در بیمارستان‌ها کاهش می‌یابد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

انجمن پرستاری ایران

انجمن پرستاری ایران اولین تشکل صنفی پرستاری ایران در سال 1369 تشکیل شده و با مجوز و پروانه از وزارت کشور فعالیت خود را شروع کرده است. مرکز آموزش انجمن پرستاری ایران مجری برنامه های آموزشی کوتاه مدت حوزه سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در تهران و سایر استانهای دوره برگزارمیکندکه امکانات آموزشی متناسب و استاندارد لازم جهت ایجاد تسهیلات مورد نیاز برای امور آموزشی و اجرای بهتر دوره های کوتاه مدت حوزه سلامت تدارک و آماده نموده که همراه با بهره گیری از اساتید مجرب و دکترای هیئت علمی مربوطه به صورت اساتید مدعو با این مجموعه همکاری می نمایند.

اعضای هیئت مدیره