نقش پرستاران در طرح “هر خانه یک پایگاه سلامت”


به گزارش روابط عمومی انجمن پرستاری ایران
پرستاران در طرح هر خانواده‌ یک پایگاه سلامت میتوانند نقش اصلی ومشورتی را داشته باشند

لذا درهمین راستا میتوانند بیماران
را از لحاظ سلامت روانی و جسم بررسی کرده و در جهت آموزش خود مراقبتی به خانواده و در نهایت ارتقای سلامت جامعه اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی انجمن پرستاری ایران

در خصوص نقش پرستاران در طرح هر خانه یک پایگاه سلامت،
میتوان سلامت از خانواده‌ها آغاز کرد و هسته اصلی این موضوع هم خانواده است. زمانی جامعه سالم خواهیم داشت که خانواده سالمی داشته باشیم.

پرستار خانواده از گذشته با طرحی به همین نام وجود داشته است، به شکلی که در اکثر بیمارستان‌ها پرستار خانواده حضور داشته است.

به گزارش روابط عمومی انجمن پرستاری ایران دراین خصوص
میتوان پرستار خانواده را مانند بهورزان که تعدادی خانواده را تحت پوشش خود قرار دهند، 
با همین روش خانواده‌هایی را تحت حمایت خود دهند و از لحاظ سلامتی روانی و جسمی افراد خانواده را بررسی کرده و در جهت آموزش خودمراقبتی به خانواده و در نهایت ارتقای سلامت جامعه تلاش کنند.

صاحب نظران حوزه بهداشت وپرستاری با بیان اینکه تقریبا سه دهه هست که پرستار سلامت جامعه تربیت می‌کنیم،  دربیان این طرح این موضوع را مطرح میکنند در آغاز کار هستیم، اما پرستاران سلامت روان، سلامت جامعه و سلامت سالمندی تربیت کرده‌ایم که اکنون جایگاه‌شان چندان مشخص نیست اما با آغاز طرح جایگاه‌شان در جامعه مشخص خواهد شد.

باتوجه به اینکه جمعیت کشور رو به سالمندی می رودوی با بیان این که جامعه ایرانی در حال پیش‌روی به سوی سالمندی است درآینده نیاز به مراقب سالمند بیشتراز پرستار خواهد .

روابط عمومی انجمن پرستاری ایران

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

انجمن پرستاری ایران

انجمن پرستاری ایران اولین تشکل صنفی پرستاری ایران در سال 1369 تشکیل شده و با مجوز و پروانه از وزارت کشور فعالیت خود را شروع کرده است. مرکز آموزش انجمن پرستاری ایران مجری برنامه های آموزشی کوتاه مدت حوزه سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در تهران و سایر استانهای دوره برگزارمیکندکه امکانات آموزشی متناسب و استاندارد لازم جهت ایجاد تسهیلات مورد نیاز برای امور آموزشی و اجرای بهتر دوره های کوتاه مدت حوزه سلامت تدارک و آماده نموده که همراه با بهره گیری از اساتید مجرب و دکترای هیئت علمی مربوطه به صورت اساتید مدعو با این مجموعه همکاری می نمایند.

اعضای هیئت مدیره